Android Telefon Açma Kapama Saatlerini Otomatik Belirleme

Android Telefon Açma Kapama Saatlerini Otomatik Belirleme

Android telefonlarının açılış ve kapanış saatlerini otomatik belirleme nasıl yapılır. Bu yazımızda Android telefonlarda açılış kapanış zamanlaması hakkında bilgi verecek, nasıl yapıldığını anlatacağız.

 

Günümüz gelişen teknolojisi artık hayatımızın her alanında yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Bunlardan en önemlisi Mobile Teknoloji dünyasıdır. Sürekli gelişen mobil teknolojiler hayatımızda yer alan en yaygın teknolojik gelişimlerden bir tanesidir. Mobil teknoloji geliştikçe pratik kullanımı da her geçen gün artmaktadır. Artık öyle bir hal almıştır ki telefonu belirlediğiniz saatler içerisinde kapalı ya da açık konuma otomatik olarak getirebiliyorsunuz.

Gece yatarken telefonunu kapatan ve sabah uyandığında tekrar açanlardan biriyseniz aşağıda bahsedeceğimiz program hayatınızı kolaylaştıracak pratik bir çözüm olacaktır. Her gece telefonunuzu belirlediğiniz saatte kapatacak her sabah sizin belirlediğiniz saatte telefonunuzu otomatik açacak gelişmiş teknolojinin ürünü olan bu programı kullanmak isteyeceksiniz.

Telefonunuza herhangi bir uygulama ya da bir program kurmanıza gerek kalmadan programsız otomatik açma kapama özelliğini nasıl kullanacağınız dan bahsedelim.

Telefon Açma Kapama Saatlerini Ayarlama

Bu yöntem sadece Android işletim sistemi kurulu olan cihazlar için geçerlidir.

  1. Telefonunuzdan Ayarlar menüsüne girin.
  2. Ardından Yardımcı Programlar kısmına girin.
  3. Hemen sonrasında orta kısımda bulunan Programlı Güç Açma-Kapama sekmesine tıklayın.
  4. Açık olarak gözüken seçenek telefonunuzun açılma saatini belirleyeceğiniz kısımdır.
  5. Kapalı olarak gözüken kısıma ise telefonunuzun hangi saatlerde kapalı olamasını istiyorsanız ona göre düzenleyeceksiniz.

Yukarıda anlatılanları adım adım uyguladığınızda telefonunuzun açılma kapanma saatlerini otomatik olarak ayarlamış olacaksınız.

Yorum Yap
2 Yorum yapan
user-avatar

Android telefonların hepsinde bu özellik yok. bu özellik başta çinli marka telefonlarda olup oppo ve xiaomi de telefonun kendi özelliği olarak var.

user-avatar

Samsung S9 Plus öyle bir şey yok yardımcı program