Günlük Bilgiler,

Aspirinin Faydaları

Aspirini doktor kontrolünde herkesin kullanması gerektiğini söylemeliyiz çünkü aspirin hafif ağrılar dindirdiği, ateş düşürücü etkisinin dışında kanı sulandırdığından kalp krizi riskini en aza indirmektedir. Ayrıca söğüt yapraklarından yapılan aspirin romatizmaya da iyi gelmektedir.

Aspirin nasıl kullanmamız gerekir

Aspirin günde bir adet içilmelidir, reçetesiz çok ucuz bir fiyata satılan aspirinin faydalarının her geçen gün yapılan araştırmalar sonunda ortaya çıkmaktadır. En son Avrupa Kanser Kongresinde duyurulan gelişmede aspirinin kolon kanseri, mide, pankreas ve gırtlak kanserleri riskini azalttığını iletmişlerdir. Ve bu oran içen ve içmeyene göre neredeyse %50 fark ediyor. Ve bu araştırmalarda aspirinin zararı değil sadece vücuda yararı olduğu bilindiğinden artık ucuza reçetesiz satılmaması gerektiğini de araştırmacı uzmanlar belirtmektedir. Bu demek oluyor ki yakın zamanda makul bir fiyatla eczane veya marketlerden aldığımız aspirin reçetesiz satılmayacak.

Aspirin bebeklerde kullanımı

Aspirinin bebek ve 5 yaşın altındaki çocuklarda özellikle ateş düşürücü, gribal enfeksiyon gibi  etki için kullanılması beyin ve karaciğer hasarına neden olabiliyor.Bu yüzden aspirin kullanmak yerine bir hekime başvurulması gerekir.

Yüzdeki Sivilceler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Sivilceler Nasıl Geçer?

Yüzden sivilcelerin arkasında yatan birçok neden vardır, bunlar ergenlik sivilcesi, regl sivilcesi, strese dayalı sivilce, iç organlardaki rahatsızlığın vermiş olduğu nedenlerden dolayı oluşan sivilce...

Kolesterole Neler İyi Gelir?

Kolesterole Neler İyi Gelir?

Kolesterol vücuttaki vitamin ve minerallerin organlara, kas dokularına ve kemiklere ulaştırılmasını sağlayan bir maddedir. Ancak bunu dengelemek çok önemlidir. Çünkü kolesterolün düşmesi veya çıkması ...