Günlük Bilgiler,

Bebeklerde Vücut Direncini Arttıran Besinler Nelerdir?

Mevsimsel geçişlerde bebeklerde olduğu gibi yetişkinlerde de vücut direnci düşer ve bazı mevsimsel hastalıklara yakalanmamak elde olmayabiliyor. Ancak bebek ve çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmenin ve her virüs karşısında yenik düşmemek için yapılması gereken birçok altın kurallar vardır.

Bebeklerin bağışıklık sistemini geliştirmek için

  • Özellikle kış aylarında çocuğunuza mutlaka sebze ve meyve yedirmelisiniz. Özellikle bu kış aylarında bolca C vitamini tüketmek olası gribal virüslere  yakalanma riskini azaltacaktır.
  • Kivi ve böğürtlen hastalıklara karşı vücut direncini arttırır bu yüzden bol miktarda C vitamini deposu olan bu meyveleri çocuklarınızın tüketmesi gerekir.
  • Bol  bol su içmesini sağlayın
  • Ispanak gibi yeşil saplı sebzelerde A vitamini ve kalsiyum vardır bu yüzden bol miktarda çocuğunuza yedirmeniz gerekir ayrıca 35 yaş üstü yetişkinlerinde yeşil saplı sebzeler tüketmesi gerekir çünkü A vitamini yönünden zengin ve kalsiyum deposu olan yeşil yapraklı sebzeler Alzheimer riskini azaltıyor.
  • Çocuğunuza protein değeri yüksek mantarı yedirmekte aynı şekilde bağışıklık sistemini güçlendirir çünkü mantarda kırmızı et gibi protein zenginidir.
  • Çocuklarınıza kara turp aynı zamanda yetişkinlerinde tüketmesi antibiyotik etkisi sağlar, iştah açıcıdır, safra kesesine iyi gelir ve idrar sökücüdür.
Matcha Çayının Faydaları

Matcha Çayının Faydaları

Matcha çayı kızıl turp benzeri bir bitki yaprağının gölgede  yedi yıl boyunca saklanıp sonrasında toz haline getirilmesiyle oluşur. Ve Japonya’da sık tüketilen bir çay olmasının yanında çeşitli tatlı ...

Yeşil Çay Nasıl Demlenir

Yeşil Çay Nasıl Demlenir

Yeşil çay  hemen hemen diğer bitki çayları gibi Uzakdoğu’dan batıya doğru uzanmış ve sağlık açısından içilmesi gereken bir çay türüdür. Ancak Yeşil çayı satın alırken marketlerin raflarında beklemi...

Aspirinin Faydaları

Aspirinin Faydaları

Aspirini doktor kontrolünde herkesin kullanması gerektiğini söylemeliyiz çünkü aspirin hafif ağrılar dindirdiği, ateş düşürücü etkisinin dışında kanı sulandırdığından kalp krizi riskini en aza indirme...