Günlük Bilgiler,

Elmanın Cilde Faydaları

Kış aylarında bolca tüketilen meyvelerden biri olan elmanın vücuda iyi geldiğini biliyorduk peki cilde de binbir faydası olduğunu biliyor muydunuz?  Evinizden eksik etmemeniz gereken elmanın bakın cilde ne faydaları var.

Elma cildi parlatır çünkü kollajen bakımından zengin olan elma cildinizi gençleştirir ve parlaklık sağlar özellikle kırmızı renkli elma ise cildinize kırmızılık katar.

Elma cildinizi nemlendirir bunun için elmadan az bir şey alıp yüzünüze elmanın suyu bitene kadar sürün bu işlem sonunda cildiniz nem kazanacaktır.

Elma gençleştirir düzenli olarak elma yiyen bir insanın cildinde zamanla yaşlanmadan dolayı beliren ince çizgiler kaybolur ayrıca elma rendesini yüzünüze sürüp yarım saat kadar beklettiğinizde de yüzünüzdeki ince çizgilerin yok olduğunu görebilirsiniz.

Elma göz şişkinliğine birebir gelen elmayı şöyle kullanabilirsiniz. Bir elma ve patatesi rendeleyip sularını birbiriyle karıştırın ve pamuk yardımı ile gözlerinize sürün 10-20 dakika bekletin ve gözlerinizdeki şişliğin indiğini görebilirsiniz.

Elma güneş lekeleri ve aknelere iyi gelir bir elmanın yarısını rendeleyip yüzünüze maske yapıp 20-25 dakika beklettikten sonra cildinizde var olan akne izleri ve güneş lekeleri kaybolur. Ayrıca yüzünüze serinlik vererek gözeneklerinizi açar.

Elma aynı zamanda çok iyi bir toniktir. Cildinizde lekeler ve cildinizin yağ seviyesini dengelemek istiyorsanız tonik olarak elma sirkesi ile cildinizi temizlemenizi öneririz bu işlem cildinize her yönden iyi gelecek ayrıca cilt kanseri olma riskini azaltacaktır.

Elmanın Cilde Faydaları

Elmanın Cilde Faydaları

Kış aylarında bolca tüketilen meyvelerden biri olan elmanın vücuda iyi geldiğini biliyorduk peki cilde de binbir faydası olduğunu biliyor muydunuz?  Evinizden eksik etmemeniz gereken elmanın bakın cil...

Kolesterole Neler İyi Gelir?

Kolesterole Neler İyi Gelir?

Kolesterol vücuttaki vitamin ve minerallerin organlara, kas dokularına ve kemiklere ulaştırılmasını sağlayan bir maddedir. Ancak bunu dengelemek çok önemlidir. Çünkü kolesterolün düşmesi veya çıkması ...