Günlük Bilgiler,

Günlük Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük ağız ve diş bakımı yaparken başta yapılması gerekenler diş fırçanızın orta sertlikte fırçasının küçük olmasına özen göstermelisiniz çünkü fırça küçük olursa arka dişlere daha kolay ulaşılır ve ağızdaki dişler tam temizlenmiş olur aynı zamanda her seferinde aynı diş macunu almamalısınız çünkü aynı diş macunu içindeki maddeler dişinize aynı oranda zarar verirken sürekli diş macunu değiştirmeniz maddelerin farklı ve oranlarının değişkenlik  göstermesinden dolayı dişleriniz daha az zarar görecektir.

Ağız ve diş sağlığınız için ikinci yapılması gereken husus ise dişlerinizin doğru fırçalanmasıdır. Diş fırçanıza mercimek büyüklüğünde sürdüğünüz macunu ıslatmadan ön dişlerinizden diş etinizden dişin bittiği yere doğru daire çizerek fırçalamalı ve sonra arka dişlere doğru gidilmelidir diş fırçalama işleminden sonra ağız iyice durulanıp diş aralarında kalan pislikler ise diş ipi ile temizlenmelidir.

Dişlerinizi karbonat ve piyasada satılan beyazlatıcılarla beyazlatmak dişlerinizin minesine zarar verebilir.

Dişlerinizi düzenli olarak günde iki kere sabah kahvaltı sonra ve yatmadan önce fırçalamak gerekir ayrıca aksam yatmadan önce dişlerinizi fırçaladıktan sonra yumuşak şekilde dilinizin üstünü de fırçalamalısınız.

Dişlerinizin sarı olması kemik yapınızla alakalıdır diş hekimine gidip beyazlatmak dişleriniz için sağlıklı değildir ve zamanla eski renginden daha fazla sarı hal alacağını unutmayın

Ağızda bazen koku oluşur eğer bu koku sürekli ise çürümüş diş, üst solunum enfeksiyonu, midede bir rahatsızlık olması gibi nedenler olabilir bunun araştırılması durumunda ağız kokusundan kurtulmak mümkündür.

Diş fırçalama sırasında diş eti kanaması oluyorsa kanayan bölgenin daha iyi fırçalanması gerekir ve kanama sürekli oluyorsa bu diş eti iltihabının etkileri olabilir bu bir hastalık oluğu bir diş hekimine gitmeniz gerekir.

Gebelik hiçbir zaman dişlere zarar vermez eğer gebelik esnasında dişlerle ilgili bir problem yaşanıyorsa bunun temelinde eskiden gelen çürükler vardır. Ayrıca gebelik sırasında diş tedavisi yapılmasının hiçbir zararı yoktur.

Sivilce Maskesi

Sivilce Maskesi

Sivilce oldukça fazla kişinin ya cilt bozukluklarından ya da ergenlikten dolayı sürekli yüzünde çıkan ve sinir eden bir durumdur.Sivilcelerden kurtulmak için eğer çok büyük ve sıkıntı yaratacak sivilc...

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt lekelerine güneş koruyucu sürmeden güneşe çıkılması, sivilcenin neden olduğu izler veya yaşlanma etkisi ile oluşabilir. Ve bu lekelerin giderilmesi kısa sürede kurtulmak için güzellik merkezlerin...

Kolay Zayıflama Yöntemleri

Kolay Zayıflama Yöntemleri

Kış mevsimi geldi haliyle televizyon karşısında, buz gibi havada dolaştıktan sonra dışarıda arkadaşlarla sıcacık bir cafe ararken sohbet esnasında gelsin çaylar, gitsin kahveler, gelsin tatlılar, gits...