Honor Note 10 Marka Tablete Format Nasıl Atılır?

Honor Note 10 Marka Tablete Format Nasıl Atılır?

Tablet teknolojisi akıllı telefonlarla beraber hayatımıza giren en önemli teknolojik araçlardan birisi olmuştur. Özellikle bilgisayar teknolojisinin 1950’li yıllardan itibaren gelişmesiyle birlikte sayısal makinaların insan hayatındaki yeri tahmin edilen boyutlardan daha fazla ilerlemeye başlamış ve bu gelişim insanoğlunun teknoloji ile bütünleşmesine kadar gidecek bir sürecin önünü açmıştır. Bu bütünleşme süreci ile birlikte insanın teknolojiyle imtihanı başlamış ve bilgisayarlar gündelik hayatta önemli rolleri almaya başlamıştır. İnsanoğlunun teknoloji ile imtihanı her ne kadar son yüz yılda gelişmeye başlasa ve bu süre içinde ilerleme kaydetse de, geçmişten bu yana insanoğlu teknolojik gelişimin hep peşinde koşmuş ve bu konuda sürekli olarak devrimler, icatlar yapmaya başlamıştır. Müslüman bilim adamlarıyla başlayan süreçler, batıdaki Tesla gibi bilim adamlarıyla tabii olarak zirveye çıkmıştır. Ancak esas olan ise, bilgisayar teknolojisinin günümüzde adeta cep bilgisayarları haline gelmesi ve daha kapsamlı bilgisayarların tabletler şeklinde karşımıza çıkmasıdır. Bu durumdan ötürü de teknolojik gelişmeler, insanoğluna her daim etki eden boyutlarda olmuştur.

 

Bilgisayar teknolojisinin mobil teknoloji ile birleşmesi doğal olarak tablet teknolojisinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Özellikle tablet teknolojisindeki gelişmelerle beraber, satılan ürünlerin çoğalması ve piyasadaki rekabetin de artması sebebiyle adeta bir tabletler savaşı ortaya çıkmıştır. Piyasadaki en güncel ve fazla satış rakamlarına sahip olan Honor Note 10 tabletleri müşterilerinin her zaman beğenisini kazanmış ve birçok tablet kullanıcısı tarafından tercih edilir olmuştur. Bu tabletin teknik servis özellikleri ve hizmet durumları diğer tabletlerden farklı olsa da, tabletin yapımcıları basit teknik servis hizmetlerini kullanıcılarına yaptırmayı uygun görmüşlerdir. Sizlere bu makale de Honor Note 10 Marka Tabletlere Nasıl Format Atılır onu anlatacağız. Bu marka tabletlere format atmak aslında oldukça basit ve kolay bir iştir.

Telefon Menüsünden Format Atma

Aslında birçok tablete format atma işlemi oldukça zor ve karmaşık bir işlemdir. Ancak Honor Note 10 Tabletlere Format Atma işlemi oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Bu işlem için iki seçenek mevcuttur. Birisi telefonun menüsünden format atma işlemidir. Bu işlem için telefonun ayarlar menüsüne giriyorsunuz. Ayarlar menüsüne girdikten sonra telefon ayarları bölümüne giriyorsunuz. Bu bölümde karşınıza telefonu sıfırla seçeneği çıkacaktır. Bunu yaparken yedeklerinizi almayı unutmayınız. Bu seçeneği seçtikten sonra telefonu yapılandır seçeneği karşınıza çıkacaktır. Burada sadece telefonun hafıza kartını silme seçeneği veya komple sil seçeneği bulunmaktadır. Eğer tabletinize format atmak istiyorsanız komple sil seçeneğini seçmelisiniz. Bunu seçtikten sonra karşınıza ufak bir ara yüz gelecektir. Ara yüzü onayladıktan sonra telefonunuz formatlanmaya başlayacaktır.

Telefon Tuşları ile Format Atma

Bu işlem diğer işleme göre daha kesin sonuçlar veriyor olsa da, genel olarak teknik servisçilerin kullandığı bir yöntemdir. Telefondaki tüm verileri A’dan Z’ye kadar formatlamak isteyenler bu yöntemi kullanmaktadırlar. Telefonunuzun güç ve ses düğmelerine aynı anda basıyorsunuz. Bir iki saniye kadar bastıktan sonra tablet ekranına System Recovery seçeneği gelecektir. Bu seçenek tümden silinme işleminin başlatılmasından önce sistemdeki tüm dosyaların yedeğinin alınması gerektiğini söylemektedir. Aksi takdirde telefondaki numaralar, hafıza kartındaki görsellerden dosyalara kadar tüm sistem silinecektir. System Recovery seçeneğini seçerseniz sistemin yedeğini bilgisayara bağlantı yaparak alabilirsiniz. Bu seçeneği onayladıktan sonra System Restore Default seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu seçimden sonra telefondaki tüm verilerin baştan aşağıya silinip format atılmaya başlandığı ara yüz ekranı karşınıza gelecektir. Tabii ki bu işlem diğer işleme göre biraz daha uzun sürmektedir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan