İngiltere Lokasyonlu Sanal Sunucuların Faydaları Nelerdir?

İngiltere Lokasyonlu Sanal Sunucuların Faydaları Nelerdir?

Fiziksel nitelikte bir sunucunun, donanımsal olarak birçok farklı bölümlere ayrılarak oluşturulması işlemine VDS ismi verilmektedir. VDS; Virtual Dedicated Server adı olarak da bilinmektedir. Bu hizmet ise sanal sunucu hizmeti olarak adlandırılmaktadır. Sanal sunucu terimi; çoğunlukla tesis dışında olan bir veri merkezinde yer alan, sunucuyu ifade etmektedir. Sanal sunucu kaynakları, her birinin üzerinde kontrol sahibi olan birden fazla kullanıcı kişi tarafından paylaşılmaktadır. Bir fiziksel nitelikte sunucuyu, her biri tamamen kendi işletim sistemini rahat bir şekilde çalıştırabilen birden fazla sanal makineye dönüştürmek anlamına gelmektedir.

Kaliteli bir sunucu ile karşılaştırıldığında, sanal sunucu, donanım ve yazılım kaynaklarını diğer işletim sistemleri ile (OS) paylaşır. Sanal sunucular uzun süredir yaygındır. Çünkü daha verimli bir şekilde kaynak kontrolü sağlayabilirler ve sunucu sanallaştırma yolu ile oldukça uygun maliyetlidirler.

Sanal sunucular son yıllarda trend olmuştur. Sanal sunucular performans ve hız açısından paylaşımlı olan hostinglere göre çok daha etkilidir. Şirketler tam bu noktada sanal sunucular doğrultusunda kendileri için en iyi olanı ararlar. Bu aşamada sanal sunucular içinde aradıkları güvenilirliktir. Böyle bir durum da yurt içi ve yurt dışı lokasyonlu sunucular olarak iki ayrılır.

Son yıllarda ülkemizde sıklıkla tercih edilen yurt dışı ve yurt içi lokasyonlu sunucular; hızlı erişim, müşteri potansiyeli ve benzeri konularda da verimli sonuçlar elde edilmesine sebebiyet vermektedir. Bu noktada sıklıkla tercih edilen sanal sunuculara, daha detaylı ve bilinçli bir açıdan bakılması için avantajları ve dezavantajlarını bilmek gerekir. Bu yazımızda sanal sunucular arasında sıklıkla tercih edilen  İngiltere lokasyonlu sanal sunucular baz alarak; avantajlarını ve faydalarını inceleyeceğiz.

İngiltere merkezli Sanal Sunucuların Avantajları

Öncelikle bu sanal sunucular, hosting hizmeti veren şirketler tarafından sizlere sunulur. Tabi ki de her şirkete güvenerek, İngiltere lokasyonlu sanal sunucuları satın almak doğru değildir.

  • Sanal sunucular veri merkezi içinde güvende tutarak hassas verilere ve fikri mülkiyete kontrollü erişim hakkı sağlarlar.
  • İngiltere lokasyonlu sanal sunucular da %100 SSD Altyapı ise diğer bir avantajıdır. Son teknoloji %100 SSD diskler sayesinde sunucunuzun okuma ve yazma hızı daha yüksek performansta olur. Aynı şekilde İngiltere lokasyonlu sanal sunucular için satın aldığınız bulut sunucunuzun işletim sistemi, kontrol paneli, web sunucusu gibi özelliklerini istediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz. Bu konuda yaşadığınız herhangi bir problemde de destek sayesinde hemen sorunu çözebilirsiniz.
  • İngiltere lokasyonlu sanal sunucular ve diğer sanal sunucu sistemleri için en önem verilen nokta güvenlik konusudur. Bu konuda bu zamana kadar çok fazla rağbet görmüştür.
  • Kaynakların ve uygulamaların çok daha hızlı sağlanmasını, geliştirilmiş olan olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliğini sen aza indirilmiş veya ortadan kaldırılmış kesinti süresini içermektedir.
  • Sanallaştırma bunların yanı sıra BT üretkenliğini, verimliliğini, çevikliğini ve yanıt verme hızını artırmaktadıt. Sanal sunucuların ek faydaları ise; azaltılmış olan işletme maliyetleri ve sermaye ile basitleştirilmiş olan veri merkezi yönetimini içermektedir.
  • İngiltere lokasyonlu sanal sunucular; çok hızlı ve kaliteli sanal sunucular içerisinde bulunsa da aynı zamanda birçok olumsuz olayları da beraberinde getirebilmektedir. İngiltere lokasyonlu sanal sunucular sağlayan firmaları oldukça titiz bir şekilde araştırmalısınız ve seçim yapmalısınız. Birçok firmanın olması hem çok avantajlıdır hem de bu yüzden avantajsızdır.
  • İngiltere lokasyonlu sanal sunucular sizlerin diğer sanal sunucular gibi yüksek ve iyi sunuculardan oluşur. IP’inize göre seçmiş olduğunuz bu sunucuda, diğer sunucular gibi herhangi bir problem yaşamazsınız. Eğer İngiltere IP’sine sahipseniz, İngiltere lokasyonlu sanal sunucuları kullanarak seo ve hız açısından beklentinizi kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Müşteri potansiyelinizin ve erişim hızınızın artacağını kolaylık gözlemleyebileceğiniz bu sanal sunucular sayesinde işlerinizi pratik bir şekilde halledebileceksiniz.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan