Iphone Kulaklık Modunda Kaldı Sorunu – Çözüldü

Iphone Kulaklık Modunda Kaldı Sorunu – Çözüldü

Bu makalemizde Iphone kullanıcılarına özel kulaklık modunda kalma sorunundan bahsedeceğiz. Makalemizin konusu Iphone’larda yaşanan bir sorun olup, bu sorunun çözümü hususunda altın bilgiler içermektedir. Bizlere gelen sorunlardan bir tanesi Iphone cihazlarında kulaklığı çıkarttığımız zaman telefonun kulaklık modundan çıkmaması.

 

Bilindiği gibi akıllı telefonlarımızın olmazsa olmazı kulaklıkları her zaman kullanıyoruz ve bizim için büyük önem taşıyor. Gerek telefon ile konuşurken gerekse müzik dinlerken vazgeçilmezimiz olan kulaklıkları bu tarz sorunlar yüzünden ikinci plana atılmasına asla izin vermeyiz. Dolayısı ile söz konusu problemden kurtulmak sorunsuz bir kulaklık deneyimi yaşamak istiyorsanız doğru bir makale okuyorsunuz. Çünkü bizler sizin bu sorununuzu çözüp, sizleri rahata kavuşturacak bilgileri alttaki maddelerde veriyoruz. Yapmanız gereken bu adımları harfiyen yerine getirmek.

Iphone kulaklığını kullandınız ve işiniz bittikten sonra çıkardınız ama maalesef telefon kulaklık modundan çıkmadı. Telefonun kulaklı modundan çıkmaması fevkalade bir sorundur. Çünkü eğer telefon kulaklık modunda kalırsa hoparlörü işlevsiz olur ve siz ne müzik dinleyebilir ne de telefonla konuşabilirsiniz.

Kulaklık Modundan Çıkartmak, Düzeltmek için;

  • Telefonunuzu kapatıp yeniden açınız.
  • Sorun düzelmediyse başka bir kulaklığı telefonunuza bir kaç defa takıp çıkarınız.
  • Sorun hala geçmediyse kendi kulaklığınızı takıp çıkarınız
  • Telefonun kulaklık jak girişi pislikle kaplı olabilir bu yüzden jakın çıkarıldığını algılayamıyor olabilir dolayısıyla jak girişini temizlemeniz gerekecektir.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzda hala mevcut sorun devam ediyorsa telefonunuzun müşteri hizmetleri ile diyaloğa geçmenizi tavsiye ederiz çünkü artık bu durum teknik bir arızaya dönüşmüştür. Dolayısı ile çözüm bulacağım derken mazallah cihazda daha büyük sorunlar meydana getirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra onlar zaten size gerekli bilgiyi verip servise uğramanızı tavsiye edecektir…

Yorum Yap
0 Yorum yapan