iPhone X Kapatma – Telefonu Kapatamıyorum

iPhone X Kapatma – Telefonu Kapatamıyorum

Teknolojimiz hızla gelişiyor. Eski olan her şey değişiyor. Dolayısı ile yeniye ayak uydurmak mecburiyet kazanıyor.

 

Hızlı ilerlemenin yanında elbetteki gelişmelerde hızlı gerçekleşmektedir. Daha düne kadar kullandığımız bazı yöntemler yeni ürünle değişiyor. Zar zor alıştığımız özellik geride kalıyor. Mecburiyetle yeni özellikleri öğrenmek durumunda kalıyoruz. Bazen iş o kadar zorlaşıyor ki bilgili kişilerden teknik destek almaya kadar gidiyor.

Bilindiği üzere akıllı telefonlarda tuşlar giderek azalıyor. Tuşların azalması kimi kullanıcılara göre estetik kazandırıyorsa kimilerine göre de kullanımı zor bir ürün haline geliyor. İşte bizlerde sizin bu zorluğu aşmanıza yardımcı olacak yazıyı yazdık.

Gelelim konumuza iPhone X telefonunda cihazın kapanması nasıl sağlanıyor. Yukarıda belirttiğimiz tuşların azalmasından iPhone X te nasibini aldı. Orta tuşu olmayan sadece kenarlarında ses açma kapama ve bir tuş daha bulunan iPhone’nin bu modelini yeni kullanmaya başlayanlar çok zorluk çekmektedirler. Herhangi bir tuş olmadığından cihazın nasıl kapatılıp nasıl açılacağı merak konusu olan bu modelde aslında telefonu açıp kapatmak çok kolaydır. Yan tuşla beraber aynı anda ses açma yani + tuşuna basılı tutuyoruz. Basılı tutma süremiz 2/3 saniye kadardır. Onun akabinde karşınıza telefonu kapat yazılı bir menü çıkacaktır. Bu menü üzerinde telefonu kapat menüsü ile cihazı kapatabilirsiniz.

İşte bu kadar kolay olan işlemleri uyguladığınızda cihazınızı gerekli durumlarda kapatıp açabilirsiniz. Yeri gelmişken belirtmek isteriz ki cihazı kapattıktan sonra açma işlemi yukarıda belirttiğimiz gibi yan tuş ve ses açma tuşuna aybı anda basmanız yeterli olacaktır. Değişen tek şey bekleme süreniz olup Apple amblemi gelince tuşları bırakabilirsiniz…

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan