Günlük Bilgiler,

Karbonhidrat Diyeti

Herkes fit, zinde ve ince görünmek ister, her giyindiğinin üzerine cuk diye oturmasını ve çok yakışmasını ister. Ama bu üzgünüm ki herkes için geçerli değil çünkü her pazartesi diyete girip haftalarca aç kaldığını söyleyen, su içsem yarıyor diyenler, sürekli spor yapıyorum tık yok diyenler bu haberi sizin için hazırladık.Karbonhidrat Diyeti nedir ?

Yukarıda saydıklarımız sizi istediğiniz kiloya indirmez çünkü tüm bunları yaparken yediğimiz besinlerin karbonhidrat oranını bilerek yola çıkmamız lazımdır. Şöyle ki gün içinde yediğimiz besinlerin içinde bulunan yağ ve proteini vücut gerek duyduğu kadarını alır ve fazlalığı dışarı atar ancak fazla karbonhidrat yüklemesinde maalesef ki bu olmaz. Şimdi ise size karbonhidrat diyeti hakkında geniş bilgiler vereceğiz.

Gün içinde ne kadar karbonhidrat alınmalı?

Gün içinde eğer kilonuzu sabit tutmak istiyorsanız 70-75 gram, zayıflamak istiyorsanız 50-60 gram, ve bu oranlar her hafta düşürülerek devam ederse ilk hafta 3 kilo, 2. Ay 7 kilo, maksimumn 6 ay sonunda 15-20 kilo zayıflamanız mümkündür.

Karbonhidrat diyeti yaparken neleri yemeliyiz, neleri yememeliyiz

  • Kırmızı et türlerini ızgara olarak tüketerek yemelisiniz, sebzeleri sote olarak tüketebilir, salata olarak turp, marul ve salatalık tüketebilir, süt ürünleri, ve meyve tüketiminizi düzenli ve gramajları hesaplayarak tüketmelisiniz. Su, sade soda ayran, kahve ve çay (şekersiz)sıkılmış portakal suyu içmelisiniz.
  • Şeker, çikolata, trans yağ, reçel, yapay tatlandırıcılar, buğday, bal, işlenmiş hiçbir ürünü tüketmemelisiniz. Kola, alkol, şerbet gibi içecekler içmemelisiniz.

Karbonhidrat diyeti önerisi

  • Hafta boyunca sabah kahvaltısı: 1 bardak portakal suyu ya da şekersiz bir bardak çay, yumurta ve yanında tereyağ
  • Hafta boyunca öğle yemeği: yarım porsiyon ıspanak, 1 kase yağsız yoğurt, 1 adet elma
  • Hafta boyunca akşam yemeği: balık ızgara ve haşlanmış sebze çeşitleri

Not: aralarda ve yemeklerde mutlaka bol su içmeyi unutmuyorsunuz!

Kolay Zayıflama Yöntemleri

Kolay Zayıflama Yöntemleri

Kış mevsimi geldi haliyle televizyon karşısında, buz gibi havada dolaştıktan sonra dışarıda arkadaşlarla sıcacık bir cafe ararken sohbet esnasında gelsin çaylar, gitsin kahveler, gelsin tatlılar, gits...

Yüzdeki Sivilceler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Sivilceler Nasıl Geçer?

Yüzden sivilcelerin arkasında yatan birçok neden vardır, bunlar ergenlik sivilcesi, regl sivilcesi, strese dayalı sivilce, iç organlardaki rahatsızlığın vermiş olduğu nedenlerden dolayı oluşan sivilce...

İlaçlar Nasıl Saklanır?

İlaçlar Nasıl Saklanır?

İlaç kullanımını herkes yapar ama ilaç saklama işleminin nasıl olması gerektiğini herkes bilmez ve doktor tarafından reçeteye yazılan ilaçları kullanan her hasta ilacın iç yüzündeki açıklamayı okumaz....