Telefonumun Ön Kamerası Ters Çekiyor

Telefonumun Ön Kamerası Ters Çekiyor

Selfie çekerken ya da makyajınızı düzeltirken çok ihtiyaç duyduğunuz ön kameranın ters çekiyor olması büyük bir problemdir.Bu yazımızda bu sorunu çözmenize yardımcı olacağız.

 

Son zamanlarda selfie denilen bizlerin daha çok öz çekim diye adlandırdığı eylem bir hayli fazlalaştı. Gerek sosyal medyanın çok aktif olarak kullanılması, gerek fotoğraf paylaşım uygulamalarının artması telefonların ön kamera kullanımını çok arttırmaktadır. Her anımızı fotoğraf altına alıp çeşitli sosyal mecralarda paylaşır olduk. Haliyle kameraların bu denli çok kullanılması, kamera ile olan hataları veya sorunları beraberinde getirdi. Son zamanlarda karşılaşılan ve bize çok sorulan ve çözüm istenilen konulardan birisi ön kameranın ters çekmesi hatasıdır. Telefonlarımızda sıkça karşılaştığımız bu sorunun birden farklı çözümü söz konusu olacaktır. Aşağıda yer alan söz konusu çözümlerin ivedilikle okunulmasını tavsiye ederiz.

Kameranın Ters Çekme Hatası Çözümü

Kameranın ters çekme hatası, elde ettiğimiz bulgulara göre genelde Andoid cihazlarda ve Vestel, General Mobile, Samsung, LG, Sony marka mobil akıllı telefon modellerinde görülmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz telefon markalarında ya da başka telefon modellerinde bu tarz sorunla karşılaştığınızda yapmanız gerekenler;

  • Kamera ayarlarına girin. Ön kamera ayarlarından Resimleri Ön İzlendiği Gibi Kayıt Et seçeneğini aktif edin.

Yukarıdaki yolu deneyerek ön kameranızın ters çekme sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz yol sizi başarıya götürmediyse. Yani sözüm ona sorununuzu çözemediyse mecburen üçüncü parti uygulamaları dediğimiz;

  • Retrica
  • B612
  • Candy Camera
  • Sweet Selfie
  • Camera 360
  • Goggle Camera
  • Foodie

gibi uygulamaları indirerek, telefonunuzun kamerası yerine bu uygulamalarla çekim yapın. Kendi telefonunuzun uygulaması olan kamera ters çekiyorsa bu yukarıda ismini verdiğimiz uygulamalarda böylesine bir hata söz konusu olmayacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan