WordPress Admin Paneli Nasıl Değiştirilir – Kolay ve Basit Yöntem

WordPress Admin Paneli Nasıl Değiştirilir – Kolay ve Basit Yöntem

WordPress admin sayfasını nasıl değiştirebileceğinizi bu yazımızda anlattık. Çok kolay bir şekilde WordPress adm,n panel adresini değiştirebileceksiniz. Admin giriş adresinizi değiştirerek güvenliğinizi kolayca sağlayabilirsiniz.

WordPress giriş sayfası nedir?

Bir gönderiyi düzenlemek veya bir eklenti yüklemek için sitenizin arka ucunu her açtığınızda, bir WordPress giriş sayfasından geçersiniz. Varsayılan kullanıcı arabirimi şöyle görünür:

Varsayılan WordPress giriş sayfası.

Herhangi bir WordPress sitesine giriş yapmak istiyorsanız, URL’yi alıp /wp-admin.php sonunda. Boom, giriş ekranı orada!

Bugün internet genelinde, kaba kuvvet saldırılarının görülme sıklığının ne yazık ki yüksek olduğunu duymuş olabilirsiniz, özellikle WP sitelerine karşı. Bu tür saldırılar, sitenize girmeye çalışmak için giriş girişimleri arasında hızla geçiş yapar. “Şifre” veya “123456789” gibi kolay şifreler kullanıyorsanız, siteniz saldırıya uğramıştır veya çok kısa bir süre sonra olacaktır.

Kaba kuvvet saldırıları size en savunmasız olduğunuz yerde saldırmaya çalışır. Başarılı saldırılar, bilgisayar korsanlarının sitenizi kurcalayarak ödeme bilgilerini çalmasına veya en kötü durumda sitenizin tüm kontrolünü ele almasına neden olabilir.

Site yöneticisi ayrıca varsayılan oturum açma kullanıcı adı “admin”i de alır. Sitenizi başlattığınızdan beri bu kullanıcı adını değiştirmediyseniz, burada bekleyin ve şimdi bunu yapın. Bilgisayar korsanları kullanıcı adınızı biliyorsa, sitenizin arka ucuna girmeye daha da yakındır.

Özetle, tüm bu öngörülebilir, yaygın olarak bilinen varsayılan ayarlarla giriş sayfanızı değiştirmeden bırakmak, bilgisayar korsanlarına sitenize girmeye çalışırken önemli bir ayak verir.

Neden varsayılan WordPress giriş sayfanızı değiştirmek site güvenliğini artırabilir?

Giriş sayfanızda birkaç basit değişiklik yaparak, kaba kuvvet saldırılarının başarılı olma olasılığını büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

Güçlü bir parola kullanın ve varsayılan yönetici kullanıcı adınızı değiştirin. Buradan, giriş sayfanızı korumaya yardımcı olacak birkaç basit değişiklik daha vardır, örneğin oturum açma girişimlerinizi sınırlamanıza yardımcı olan bir araç bulmak gibi.

Varsayılan URL’nizi, sonunda öngörülebilir /wp-admin.php kullanmayan benzersiz bir şeyle değiştirmeyi de düşünmelisiniz. Bu tek başına sizi, varsayılan giriş URL’lerini ayarlama zahmetine giren WordPress site sahiplerinin saflarından kaldıracaktır.

Bu basit hile, bilgisayar korsanlarının sadece giriş ekranınızı bulmak için ekstra sıkı çalışmasını sağlayacaktır. Bahsedilen diğer değişikliklerle, statükonun ışık yılı ilerisinde olacaksınız. (Woo!)

Varsayılan WordPress giriş sayfanızı değiştirme

CSS’de kendi özel WP giriş sayfanızı oluşturabilirsiniz, ancak daha az teknolojiye eğilimli ve daha fazla zaman kısıtlı olanlar için kodsuz seçenekler de vardır. Harika bir seçim LoginPress, kolay kodsuz WordPress giriş sayfası oluşturucusu.

Bir WordPress eklentisi olarak, sadece indirirsiniz, sürükle ve bırak araçlarını kullanarak giriş sayfanızı tasarlarsınız, tercih ettiğiniz ayarları seçersiniz – ve gitmeye hazırsınız! Sınırlı bir süre için, AppSumo sadece $ 39 için LoginPress ömür boyu bir anlaşma var.


WordPress’te özel bir giriş sayfası.

Tam özelleştirme

LoginPress sadece giriş sayfası URL’nizi özelleştirmenize ve giriş denemelerini sınırlamanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda giriş ekranınızın harika görünmesini de sağlayabilirsiniz. (Ve İşte eğlenceli kısmı!)

Güvenlik artı zarafet mi? Evet, lütfen! Özelleştirici API’si üzerine kurulu olarak, yaptığınız her değişikliği gerçek zamanlı olarak canlı önizleme yapabilirsiniz:


Özel bir WordPress giriş sayfasında yapılan değişikliklerin canlı görünümü.

Bir üyelik sitesi işletiyorsanız veya büyük bir yazar ekibini yönetiyorsanız, bu araç giriş sayfanızı markanızın tam görünümüne ve hissine uyacak şekilde yeniden tasarlamanıza olanak tanır.

Sıfırdan başlayın veya düzenlenebilir bir düzeni hızlı bir şekilde uygulamak için LoginPress’in şablon tasarımlarından birini kullanın.

Hoş geldiniz mesajları, hata iletileri ve unutulan parola metni dahil olmak üzere oturum açma sayfanızdaki mikrokopiyi düzenleyin. Oturum açma yerleşiminden logolara, arka planlardan metin alanlarına kadar sayfanın her öğesini özelleştirin.

Bu uyumlu ve görsel olarak çarpıcı bir giriş sayfasını kodlamak, bu kolay eklentiyi yüklemek ve yapılandırmak için gerekenden çok daha fazla zaman alacaktır. (Ama aynı zamanda siz teknoloji meraklısı millet hakkında da düşündüler, size CSS’de LoginPress’i düzenleme seçeneği de verdiler.)


Özel bir örnek WordPress giriş sayfası.

Güvenlik

Oturum açma girişimlerini sınırlarken, kullanıcının denemelerini izleme kaba kuvvet saldırılarını daha da önlemek için. Her kullanıcı için oturum açma girişimi sınırını seçebilir ve hatta her kullanıcının oturum açma girişimleri arasında beklemesi gereken süreyi önceden ayarlayabilirsiniz.

Daha fazla güvenlik için, Giriş ekranınıza Google reCaptcha ekleyin.

LoginPress’in Otomatik Girişi, kullanıcıların hesaplarına doğrudan erişmek için giriş ekranını tamamen atlamaları için benzersiz URL’ler bile oluşturur. Eklenti arka ucundaki her otomatik giriş URL’sine erişebilirsiniz, böylece gerektiğinde URL ekleyebilir / kaldırabilirsiniz.


WordPress’te LoginPress’in arka ucunun bir anlık görüntüsü.

Son

WordPress’te 276+ 5 yıldızlı yorumlar ve AppSumo’da neredeyse 5/5 taco derecelendirmesi ile LoginPress, giriş sayfalarınızı güvence altına almak ve özelleştirmek için popüler ve acemi dostu bir çözümdür.

WordPress giriş ekranı güvenliğini ve uyumluluğunu artırmak için bakımlı bir eklenti arıyorsanız, bu sizin için bir eklentidir.

Ve hazır buradayken, AppSumo’nun yeni ömür boyu mağazasına güçlü WordPress araçlarıyla yer imi yapın.

Volan tarafından barındırılan sitenizi daha da optimize etmek için yeni bir araç arıyorsanız, AppSumo’nun temalar, eklentiler ve eklenti paketleri de dahil olmak üzere özel WP araçlarının dönüşümlü seçimini kontrol etmeyi unutmayın.

Mutlu özelleştirme!

Sitenizi güvende tutmak için daha fazla ipucu ve püf noktası mı arıyorsunuz?

Orada bir dizi WordPress güvenlik eklentisi var, ancak aslında bir eklenti gerektirmeyen güvenlik sorunlarına karşı korumanın çeşitli yolları var (ve aslında bilgisayar korsanlarını dışarıda tutmakta çok daha iyi!) Sitenizi tamamen güvenli hale getirmenin kusursuz bir yolu yoktur, ancak güvenliği artırmak ve iyi bir mücadele vermek için atabileceğiniz bazı basit adımlar vardır.

Bu e-kitap, sitelerin neden ilk etapta saldırıya uğradığını öğretecek ve ardından WordPress için en iyi 11 güvenlik ipucunu size gösterecektir. Hazır? Sitenizi sertleştirelim!

Yorum Yap
0 Yorum yapan