Bilgisayar Açılışında Tarih ve Saatin Değişme Sorunu

Bilgisayar Açılışında Tarih ve Saatin Değişme Sorunu

Bilgisayar açılışında tarih ve saatin değişme sorunu sık rastlanan problemler arasında yer almaktadır. Bilgisayar saat ve tarih sıfırlanması yazılımların çalışmamasına neden olabilir hatta bazı durumlarda işletim sisteminin açılmamasına da neden olmaktadır.

Tarih ve saat ayarlarının değişmesindeki sebepleri aşağıdaki yer alan adımları izleyerek problemin nedenini bulabilir var olan tarih ve saat sıfırlama sorununu çözebilirsiniz.

Bilgisayar Saat ve Tarih Neden Değişir ?

Saat ve tarih ayarlarının değişmesindeki ana sebep BİOS pilinin bitmesinden kaynaklanmaktadır.
Windows işletim sistemindeki yazılımsal sorunlardan dolayı saat ve tarih ayarları değişebilir.
BİOS pili laptop ve masaüstü bilgisayarları açtığınızda yuvarlak pili rahatlıkla görebilir ve değişimi de oldukça kolaydır. Yeni nesil laptoplarda bios pili değiştirme işlemi daha da kolaylaşmıştır, bilgisayar dükkanlarından yada internet üzerinden BİOS pilini rahatlıkla temin edebilir değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Windows XP, Windows 7 ve Windows 8, Windows 10 Tarih ve Saat Güncellemesi

Bilgisayarda saat ve tarih ayarlarının değişmesindeki bir diğer sebep ise Tarih ve Saat Güncellemesi otomatik olarak yapılmadığından dolayı bu tip problemlerle karşılaşılmaktadır. Aşağıda yer alan görseli takip ederek saat ve tarih ayarlarını güncelleyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan