Güncel Dns Adresleri – Yasaklanmış Sitelere IP ile Girmek 2020

Güncel Dns Adresleri – Yasaklanmış Sitelere IP ile Girmek 2020

Türkiye’de bir çok siteye erişim sağlayabilmek için DNS dediğimiz IP yapılandırmasına ihtiyaç duyarız. Yasaklı sitelere girmek için kullandığımız IPV4 adreslerini sizler için paylaşıyoruz. En güncel IPV4 DNS adresleri nelerdir? DNS ayarlaması nasıl yapılır? Bu makale tüm sorunlarınızı hızlıca cevaplayacağımız bir yazı olacaktır.

 

Türkiye’de Adult, Pornografik, Hack, Kumar vb. içerikli sitelerin bir çoğuna erişim yasaktır. Bunun sebebi henüz çocuk yaşta ki internet kullanıcılarının sayısının oldukça fazla olmasıdır. Yabancı ilkelere kıyasla Türkiye’de genç nüfusun fazla olması ve bu genç kitlenin uygunsuz içerikle karşılaşması toplumu kötü etkileyeceği düşünülerek erişim kısıtlamasına gidilmiş ve uzun süredir bu şekilde devam etmektedir.

Yasaklı sitelere Türkiye’den normal bir internet ile girişler neredeyse imkansızdır. Bu nedenle farklı bir ülke üzerinden bağlantı kurarak erişim sağlamaya çalışmamız gerekmektedir. Başka bir ülke üzerinden giriş yapabilmemize olanak tanıyan vekil sunucular ataması yapmamız gerekmektedir. Bu sunucuları DNS ayarları değiştirerek sağlayabiliriz.

DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Dns adreslerini değiştirmek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamanız gerekmektedir.

  1. Bilgisayarım klasörünü açın.
  2. Sol framede bulunan Ağ Bağlantılarım sekmesine tıklayın.
  3. Hemen üstte bulunan Ağ Paylaşım Merkezi‘ne tıklayın.
  4. Hemen ardından Bağlantı özelliklerini değiştir yazısına tıklayın.
  5. Açılan sayfada IP Ataması ve IPV4 DNS sunucularını düzenleyebileceğiniz bir ekran açılacak. Yukarıdaki resimdeki gibi Düzenle kısmına tıklayın.
  6. Tercih edilen DNS ayarlarını bu sayfadan güncelleyeceğiz. Aşağıdaki Güncel DNS Adreslerini yukarıda resimde gördüğünüz alanlara girin ve kaydedin.

Opendns IP Adresleri

  • 208.67.222.222
  • 208.67.220.220

Opendns adreslerini girdiğinizde internet bağlantınızı kapatıp tekrar açmanız gerekmektedir. Ardından açık olan tüm web tarayıcılarından çıkış yapmalısınız.

Yukarıda anlatılanları harfiyen uyguladığınızda DNS ile Yasaklı sitelere girebilir, erişim sağlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan