En İyi Php Editör ve IDE ler

En İyi Php Editör ve IDE ler

Rekabetçi ve üretken kalması için, iyi kodun asgari zamanda yazılması, her yazılım geliştiricisinin sahip olması gereken bir beceridir. Kod yazmak, IoT ve AI dahil olmak üzere birçok mühendislik segmenti için temel bir gereklilik haline gelmiştir.

Birçok deneyimli kodlayıcının doğrulayacağı gibi, doğru IDE ve / veya kod editör, yüksek kaliteli kod üretmek ve korumak için hayati önem taşır. Kod yazma stili ve tarzı arttıkça ve yeni programlama dilleri sıkça ortaya çıktıkça, yazılım geliştiricilerinin hedeflere ulaşmak için doğru IDE’yi seçmeleri önemlidir. Dünyanın her yerinde, geliştiriciler aynı soruyu soruyorlar: PHP gelişimi için hangi IDE en iyisidir? İşte bu yazımda en iyi php editörleri ve ideleri sıralayacağım. Ancak sıralamadan önce önemli bir yanlış anlaşılmadan bahsetmek istiyorum.

Kod Editör ve IDE ler Arasındaki Farklar

Esasen, Entegre Geliştirme Ortamı veya IDE, aynı yerde kod yazmanıza, çalıştırmanıza, derlemenize ve hata ayıklamanıza olanak veren bağımsız bir pakettir. Öte yandan, bir kod editörü, yerel yetenekler veya isteğe bağlı eklentiler yoluyla kod yazma işlemini kolaylaştıran çeşitli özelliklere sahip bir metin editörüdür.

Temel olarak, IDE tek bir dile odaklanır ve dile özgü derleyici / yorumlayıcı ve hata ayıklayıcıya sahiptir. Aksine, kod editörleri yetenekleri bakımından daha genel bir amaca yöneliktir, bir dizi programlama dili ile çalışabilirler. Kod editörleri kod yazmakla sınırlıdır ve bu aşamanın ötesine geçmezler.

Hem IDE hem de kod düzenleyiciler, ipuçları, kod bölümlerini vurgulama, kod tamamlama gibi ortak özellikleri paylaşır. IDE veya kod düzenleyici arasında seçim yapmak, büyük ölçüde kişisel tercihler, kullanılacak programlama dili ve iş akışları konusudur.

En iyi PHP IDE ler

 1. PHPStorm
 2. Aptana Studio
 3. Visual Studio (Xamarin entegreli)
 4. ZendStudio
 5. Eclipse
 6. Netbeans

En iyi php kod editörler

 1. Sublime Text
 2. Visual Studio Code
 3. Atom
 4. Notepad++
 5. Brackets
 6. Coda
 7. jEdit
 8. SlickEdit
 9. Programmer’s Notepad
 10. Komodo Edit
 11. RJ TextEd
 12. Codeanywhere
 13. Rapid
 14. Ultraedit
Yorum Yap
0 Yorum yapan