Ücretsiz Web Sitesinden Para Kazanılır Mı?

Ücretsiz Web Sitesinden Para Kazanılır Mı?

Ücretsiz web sitesi kurmak isteyen kişi ve ücretsiz web site servisleri günümüzde çok fazla.Peki madem ücretsiz site kurma servisleri var neden bu işe para harcayayım? O zaman herkes ücretsiz web sitesi kurarak para kazanabilir.Demek ki bazı yerlerde bir sorun var.

 

Ücretsiz web sitesi kurmak mümkün mü?

Evet,mümkün… Bu işleri yapan bazı ücretsiz web site kurma servisleri vardır;

Ücretsiz web site kurma servislerinin bir kısmı kurma işlemini ücretsiz yapar fakat daha sonra reklamları kaldırmak için,tema değiştirmek için alan adını bağımsızlaştırmak (.com,.net,.org gibi) için size yine ücretli bir servis sunarlar. Eğer ücret ödemezseniz siteniz o servisin reklamlarıyla kaynar ve alan adınız benimsitem . ücretsizservis .com gibi bir subdomain olur.

Diğer ücretsiz web site kurma servisleri ise sitenizi subdomain olarak tutar. Ta ki siz para verip alan adı alana kadar. Subdomain demek yani o web sitesine bağlısınız demek.Siz o web sitesinin bir yazarıymışsınız gibi. Yani para vermeden bir web sitesi kurmak çok zor.

 

Ücretsiz web sitesinden para kazanılır mı?

Evet, kazanılır. Ama hepsinde değil.

Yukarıda yazdığım ilk ücretsiz web site kurma servisi örneği yani reklam kaynayanlardan para kazanmak neredeyse İMKANSIZ denilebilecek düzeyde. Paralı işlevlerini satın alırsanız kazanırsınız tabi. Fakat zaten reklam kaynayan ve alan adı subdomain olan bir siteye kimse reklam vermek istemez. Reklam servislerinin de onayını alamazsınız zaten.

Fakat blogger gibi servislerde mümkün. Yani reklam kaynamayan sadece subdomain olarak sitenizi tutan servislerde. Bu servislerde adsense onayı alıp reklam kodunu yerleştirdiğinizde para kazanabilirsiniz ama bu sizi biraz zorlayabilir.

Bence hiç bu kadar uğraşa ve hayalperestliğe gerek yok ucuza web sitesi kurabileceğiniz servisler var. Benim maddi durumum iyi değil nasıl bu kadar para harcayabilirim diyorsanız para biriktirmeye bakın ayrıca ek gelir olarak bazı web sitelere makale yazarak para kazanabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan