Web Tasarım Nedir Nasıl Yapılır?

Web Tasarım Nedir Nasıl Yapılır?

WEB İnternet üzerinden belli bir protokolden iletişim kuran, birbirleriyle bağlantı kurabilen dökümanların, ki bu dökümanlara web sayfası denir, oluşturduğu son kullanıcılarla resim, video, metin, vb. nin paylaşılmasını sağlayan  bilgi havuzudur. Web tasarım ise web de bulunan dökümanların yani web sayfalarının standartlaşmış HTML adı verilen veri işaretleme dilini kullanarak bir arayüz oluşturma işlemidir. Bu arayüzler kullanıcının Browser (tarayıcı) ında htmlin yorumlanan görüntüsüdür. Bu html dilini kullarak arayüz oluşturan kişiye web master veya web tasarımcısı denir.

Web Tasarımın Önemi

Gelişen teknoloji ve internet hızıyla Web, kullanıcıların bilgiye erişmesinde, banka işlemleri alışveriş  gibi günlük işlemlerinde evinden çıkmadan halledilmesinde kolaylık sağladığı için tüketici için bir devrim olmuştur. Dünya üzerinde Web sitelerini kullanmayan kişi çok azdır. Bu sebeple kurumlar müşterilerinin güvenini kazanmak, ihtiyaçlarını karşılamak webde var en iyi şekilde var olmak için web tasarıma yatırımlarını artırmaktadır.

Günümüzde internet kullanıcı sayısının potansiyelini hepimiz biliyoruz. Bunun için ofisimize ya da mağazamıza yaptığımız yatırım kadar kurumumuzun web sitesine de önem vermeliyiz. Çünkü web sitemiz sayesinde kurumumuzu tüm dünyaya açmış oluyoruz.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Bütçenize göre ve web tasarıma verdiğiniz değere göre az yada çok maliyette web tasarım yaptırmak mümkün. Eğer hazır scriptler ve hazır temalarla bir site yaptırmak isterseniz uygun maliyet ve kısa sürede bu işi yaptırabilirsiniz. Fakat sitenizin özgün, performanslı olmasını ve google da ilk sıralarda çıkmasını isterseniz bu uzun süren çok maliyetli bir iştir. ve bu iş Gereksinim belirleme raporlama, gereksinimlere uygun girafik tasarım ve program tasarımı, grafiği html css ye çevirerek arayüz oluşturma ve scriptin kodlanması, arayüze scriptin entegrasyonu, test gibi işlemlerden sonra hazır hale gelir.

Niçin Mekait Web Tasarım Hizmetini Seçmeliyim?

Mekait, şirketinizi temsil etmeye layık Profesyonel bir Web site tasarımına sahip olmanızı sağlayan özelleştirilmiş web tasarım çözümleri sağlar.  Firmanızın iç işlemlerini hızlandıran ve verimliliğini arttıran tüketici dostu web tasarımalar geliştiririz. Sizin isteklerinizi dinler ve size özgü çözümler ile istedikleriniz ile bağdaşan bütünsel ve kapsamlı web siteleri geliştiririz. Dünyadaki değişimi günlük takip eder, en yeni ve en iyi teknolojiyi kullanırız. %100 müşteri memnuniyeti ilk amacımızdır.

Web
Yorum Yap
0 Yorum yapan