WordPress’te Benzer Yazıları Görünteleme?

WordPress’te Benzer Yazıları Görünteleme?

Hemen çıkma oranını azaltma hakkında bilginiz varsa, muhtemelen zaten WordPress’te benzer yayınları gösteriyorsunuzdur. Hemen çıkma oranı, esas olarak, aynı sitedeki diğer sayfalara devam etmek yerine, farklı bir siteye “geri dönen” bir siteye gelen ilk ziyaretçilerin yüzdesini gösterir. Bunun, adsense kazançlarınız üzerinde önemli bir etkisi olabilir. WordPress’teki İlgili gönderileri ekleyerek bir taşla üç kuş öldürüyorsunuz. Hemen çıkma oranınızı düşürüyorsunuz, adsense gelirinizi arttırıyorsunuz ve son olarak sayfa görünümlerinizi artırıyorsunuz. Bu yazıda WordPress’te ilgili yazıları eklenti ile ve eklenti olmadan nasıl görüntüleyebileceğinizi göstereceğiz.

 

Eklenti olmadan WordPress’teki İlgili Gönderileri Göster

Aşağıdaki kodu single.php içine , ilgili yayınları görüntülemek istediğiniz yere yapıştırın.

<?php
//benzer 5 postun başlıklarını yaznın altında göstermek için:
global $post;
$tags = wp_get_post_tags($post->ID);
if ($tags) {
echo 'Benzer Yazılar : ';
$first_tag = $tags[0]->term_id;
$args=array(
'tag__in' => array($first_tag),
'post__not_in' => array($post->ID),
'posts_per_page'=>5,
'caller_get_posts'=>1
);
$my_query = new WP_Query($args);
if( $my_query->have_posts() ) {
while ($my_query->have_posts()) : $my_query->the_post(); ?>
<a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="<?php the_title_attribute(); ?>"><?php the_title(); ?></a>
 
<?php
endwhile;
}
wp_reset_query();
}
?>

İlgili Yazıları WordPress’te Eklenti ile Göster

Kullandığımız eklenti, Yetkili İlgili Posta Eklentisi (YARP) olarak adlandırılıyor . Okuyucuyu sitenizdeki alakalı diğer içeriklerle tanıştırarak, geçerli girişle ilgili yayınların ve / veya sayfaların bir listesini sunar. Anahtar özellikler:

  • Gelişmiş ve çok yönlü bir algoritma: Yazı başlıkları, içerik, etiketler ve kategorileri dikkate alan özelleştirilebilir bir algoritma kullanan YARPP, blogunuzdaki her yazı çifti için bir “eşleşme puanı” hesaplar. Alaka düzeyi için eşik sınırını seçersiniz ve daha fazla alakalı yazı varsa daha fazla ilgili yayın alırsınız ve daha az varsa daha az olur.
  • Temprating: 3.0 olarak yeni! Yeni bir şablonlama sistemi, yayınlarınızın nasıl görüntülendiğinden sizi sorumlu tutar.
  • Önbelleğe Alma: 3.0’da Yeni! YARPP şimdi tüm gönderiler için ilgili gönderileri önbelleğe alıyor ve bu nedenle sürüm 2.x’e göre performansı önemli ölçüde artırdı.
  • RSS yayınlarındaki ilgili yazılar: RSS ve Atom yayınlarınızdaki benzer yayınları özel görüntüleme seçenekleriyle görüntüleyin.
  • Belirli etiketlerin veya kategorilerin kaldırılmasına izin verme: Belirli etiketler veya kategorileri izin verilmeyen olarak seçebilirsiniz, yani bu etiketlerle veya kategorilerle herhangi bir sayfa veya yayın, eklenti tarafından sunulmaz.
  • İlgili yayınlar ve sayfalar: İlgili yayınların, sayfaların veya her ikisinin de kaldırılmasını kontrol altına alır.
Yorum Yap
0 Yorum yapan