WordPress’te Özel Taksonomilere Özel Meta Alanları Ekleme

WordPress’te Özel Taksonomilere Özel Meta Alanları Ekleme

Bu makalede, size özel taksonomilere nasıl ek özel meta alanları ekleyeceğinizi göstereceğiz. Yapmanız gereken ilk şey , Github’dan Tax-Meta-Class‘ı indirmektir . Yeni bir klasör oluşturun ve “taksonomi alanları” olarak adlandırın. “Tax-meta-class” klasörünü bu klasöre kaydedin.

Zip, class-use-demo.php adlı bir dosyayla birlikte gelir . Sadece bu dosyayı yeniden adlandırın ve taxonomy-fields.php olarak adlandırın.

Ekleyebileceğiniz her tür alan için örneklere sahiptir (metin alanı, textarea, onay kutusu, seçme, radyo, tarih, saat, renk seçme, dosya yükleme, vb.). Tüm alanları kullanmak zorunda değilsin. Sadece istemediklerinden kurtulun.

Alanları eklemeyi tamamladığınızda, bu klasörü plugins klasörünüze yükleyin. Eklentiyi etkinleştirin ve alanlarınıza veri ekleyin. Artık, bu ek alanları taksonomi şablonunuzda görüntülemeye hazırsınız.

//slug ile taksonomi id getir
$term = get_term_by( 'slug', get_query_var( 'term' ), get_query_var( 'taxonomy' ) );
 
//taksonomi metasını getir
$saved_data = get_tax_meta($term->term_id,'text_field_id');
echo $saved_data; 

Bu kadar. Bu plugin işi gerçekten kolaylaştırır ve iş akışınızı geliştirir. Bu eğitimin, özel taksonomilere özel meta alanları eklemenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan