WordPress’te Resim Linklerini Otomatik Olarak Kaldırma

WordPress’te Resim Linklerini Otomatik Olarak Kaldırma

WordPress görüntüleri yüklemenizi ve resim galerileri oluşturmanızı çok kolaylaştırır . Ancak, WordPress yayınlarına görüntü ekleme konusunda gerçekten can sıkıcı bir bölüm görüntüyü otomatik olarak ortam dosyasına bağlamasıdır. Bir resim eklerken bu seçeneğin işaretini kaldırabilirsiniz, ancak bazen işaretini kaldırmayı unutursunuz. Bu makalede, WordPress’te varsayılan görüntü bağlantılarının otomatik olarak nasıl kaldırılacağı gösterilecektir.

WordPress’te Neden Varsayılan Görüntü Bağlantılarını Devre Dışı Bırakmalısınız?

Varsayılan olarak, WordPress görüntüleri kendilerine bağlar. Bir kullanıcı görüntünün bir bağlantı olduğunu görür, tıklar ve ardından görüntü dosyasına götürülür. Bu sayfadan, kullanıcının iki seçeneği vardır: tarayıcılarındaki ‘geri’ düğmesini tıklar veya başka bir siteye geçer. Genellikle ikincisidir. Ayrıca, arama motorları kullanıcıları yayınınız yerine görüntü için kullanılan bağlantıya yönlendirebildiğinden, görüntü SEO trafiğinizi de etkiler. Genel olarak, kötü bir kullanıcı deneyimi yaratır ve sitenizin hemen çıkma oranını etkiler.

Çözümlerden biri, her seferinde bağlantıyı devre dışı bırakma seçeneğini seçmenizdir, ancak bu mümkün değildir, çünkü bazen basitçe unutursunuz.

WordPress’te Varsayılan Resim Bağlantısını Kaldırma

WordPress’te varsayılan görüntü bağlama davranışını devre dışı bırakmak çok basittir. Tek yapmanız gereken, bu kod pasajını temanızın functions.phpdosyasına veya siteye özgü bir eklentiye eklemek.

function imagelink_setup() {
  $image_set = get_option( 'image_default_link_type' );
   
  if ($image_set !== 'none') {
    update_option('image_default_link_type', 'none');
  }
}
add_action('admin_init', 'imagelink_setup', 10);

Umarım, WordPress’e resim ekleyerek resimlere hiçbir zaman gereksiz bağlantı kurmazsanız, çünkü bu çok sinir bozucu. Sitenizdeki resim dosyalarına link veriyor musunuz? Aşağıda bir yorum yazarak bize bildirin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan