WordPresste Yazıya Nasıl Buton Eklenir?

WordPresste Yazıya Nasıl Buton Eklenir?

Kodlama bilgisi olanlar kendi butonunu kendi kodlayabilir fakat wordpress kullanıcılarının çoğu yeteri kadar kodlama bilmeyenlerden oluşuyor. Bu yüzden size wordpresste yazıya buton eklemeyi göstereceğim. Peki bu butonlar ne işimize yarar? Yazımıza hoş ve daha profesyonel bir görüntü katabilir. Örneğin kelimelerine link vermek yerine butonlar koyarak farklı ve hoş bir görünüm katmaya çalışabilirsiniz. Şimdide o butonları kodlama yapmadan eklenti yardımıyla nasıl yapıldığını size anlatacağım…

1.Adım
Forget About Shortcode Buttons

Öncelikle WordPresste sağda bulunan başlangıç menüsünden Eklentiler > Yeni ekle kısmına geliyoruz.Daha sonra arama kutucuğuna “Forget About Shortcode Buttons” yazıyoruz ve altını kırmızı kalemle çizdiğim yani ilk çıkan eklentiyi “Hemen Yükle” seçeneğine tıklayıp yükleme bittikten sonra etkinleştiriyoruz.

2.Adım
İnsert Button

Daha sonra yeni yazı ekle kısmındaki görsel menüsünde kırmızı kalemle belirttiğim gibi yeni bir simge çıkacak. Biz bu buton sayesinde yazımızda buton oluşturabileceğiz.

3.Adım

Bu adımda genel buton ayarlarının nasıl yapıldığını anlatacağımız ve bu adımlar birbirinden bağımsız adımlar olmadığı için 3 alt adımda inceleyeceğiz.

3.1.Adım
Buton ayarları

Bir önceki adımda gösterdiğim butona tıklarsanız karşınıza böyle bir ekran gelecek. Bu ilk ekranda genel blog ayarlarını yapacağız. Resimde kırmızı yazıyla hangi alanda ne yapmanız gerekiyorsa açıkladım.

3.2.Adım
Buton ayarları icons

İnsert Settings ayarlarında Propertiesten sonra “Icon” menüsüne geliyoruz ve burada butonumuzun yanında duracak ve güzel gözükmesini sağlayacak yüzlerce buton simgesi ile karşılaşıyoruz.Ayrıca “Dashicons” seçeneğine tıklayıp farklı simge modellerine de bakabilirsiniz.

3.3.Adım
Buton ekleme

En son işlem olarak “Insert” butonuna tıkladığımız zaman resimde de gördüğümüz gibi butonumuz artık yazımızın içinde hazır ve görünür hale gelecek.

Yorum Yap
0 Yorum yapan