Blog Yazılarından Para Kazanılır Mı?

Blog Yazılarından Para Kazanılır Mı?

Günümüzde artık web sitesi kurmak isteyenler ve bu işten para kazanmak isteyenlerin sayısı oldukça fazla olmaya başladı. Tabi bu durum kötü değil sevindiricidir. İşin kötü olan kısmı toplumumuzun bu iş sayesinde çok büyük paralar kazanacağını ve kolay kazanılacağını sanmasıdır. Öncelikle başlayacaksanız sabırlı olmanız gerekmektedir. Aklını iyi bir web projesi gelmediyse bir blog sitesi kurmanızı tavsiye ederiz. Şimdi işin asıl kısmına geldik. Blog sitemizden nasıl para kazanacağız? Kazanmak için sitenizi belli bir popülariteye ulaştırmanız gerek yani günlük ziyaretçi sayısının düşük olmaması önemli. Sık sık yası girmenizin de faydası var elbette. İsterseniz hemen yöntemlere geçelim:

 

1.REKLAM FİRMALARINA BAŞVURMAK

Reklam firmaları
En çok bilinen ve en popüler yöntemlerden birisi reklam firmalarına yayıncı olarak başvurmaktır. Reklam gösterim başına veya tıklama başına para kazanabilirsiniz. En bilinen reklam firması Google’nin servisi olan Adsense’dir. İlk olarak Adsense’den onay almaya calışmanızı tavsiye ederim. Eğer Adsense onayı alamadıysanız Adsense alternatif reklam firmalarına yönelin.

2.TANITIM YAZISI YAYINLAMAK

Tanıtım yazısı
İçeriklerinizin haricinde sitenizde tanıtım yazısı yayınlamak isteyen bir reklam verenin vereceği ücret karşısında tanıtım yazısı yayınlayabilirsiniz. Tanıtım yazısı yayınlamanız onay aldığınız reklam firmalarıyla ilişkinizi etkilemez. Siz yine de bu tanıtım yazısı olayını abartıp sürekli tanıtım yazısı almayın.

3.BANNER REKLAM ALMAK

Banner reklam almak
Sitenizin reklam vermeye uygun yerlerine reklam alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken belirli ücret karşılığında reklam verenin vereceği banner kodunu uygun yerlere yapıştırarak reklam sayesinde gelir elde edebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan