SEO Yalanları: SEO Ne Değildir?

SEO Yalanları: SEO Ne Değildir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) hizmeti almaya karar verdikten sonra karşınıza çıkabilecek olası sahte seo uzmanlarının sizlere söyleyebileceği bazı gerçek dışı SEO bilgilerini sunuyoruz. Aşağıda belirtilen maddelerden birini size doğruymuş gibi gösteriyorsa o insanlar seo uzmanı / seo danışmanı değildir uzak durunuz.

 

SEO Tek Seferlik Bir Çalışmadır

SEO (SEO optimizasyon) aslında hiçbir zaman bitmeyen bir çalışmadır. En nihayetinde seo bir rekabet çalışmasıdır. Siz web siteniz için en profesyonel arama motoru optimizasyonu tekniklerini uygulayın çok uzun süreler anahtar kelimelerde 1. sıralarda bulunmuş olun ancak bu sizin o sıralamayı kaybetmeyeceğiniz anlamına gelmez. Dolayısıyla tek seferlik çalışmak yerine uzun soluklu çalışmak isteyen firmaları tercih edin.

 

SEO Optimizasyon Uzun Sürmez

Bir önceki maddede belirttiğimiz gibi seo çalışması aslında hiç bitmez, sürekli iyileştirme çalışmaları, yeni algoritmalara göre tekrardan optimize etmek gibi. Bu nedenle SEO çalışmaları kısa sürede bitmez. Kısa sürede biten çalışmalar rekabetin az olduğu, aylık aranma hacminin daha düşük olduğu sektörlerde mümkündür.

 

SEO (SEO Optimizasyon) Çok Zordur

Seo Optimizasyonun tabiki kompleks yönleri ciddi araştırma isteyen kısımları vardır ancak bunlar öğrenilemeyecek şeyler değildir.

 

SEO Sadece Sıralamadır

SEO (Arama motoru optimizasyonu) hizmeti sadece proje kapsamında web sitesini belirtilen kelimede üst sıralara taşımak değildir. Bu sadece 1. kısımdır. İyi bir sıralama elde etmek kadar bu google kaynaklarından gelen ziyaretçileri web sitenizden memnun göndermek, geri dönüş almak da önemlidir. Ve sadece belirli 1-2 anahtar kelimede üst sıralarda çıkmak yerine web sitenizin içeriği ile alakalı tüm anahtar kelimelerde iyi sıralamaalarda olmak, asıl SEO budur.

 

1. Sıra Garantisi Veriyoruz

Hiçbir SEO Uzmanı, size 1. sıra garantisi vererek çalışmaz. Çünkü hiçbir seo danışmanı Google ile anlaşma imzalamamıştır. Tabiki tüm SEO projelerinin hedefi en yüksek sıralamada olabilmektir. Ancak bunun %100 garantisi yoktur ve olmayan garantiyi de size kimse veremez. Sadece 1. sayfa garantisi ya da ilk 5 sıra için garanti verilebilir verilen bu garanti de bir risk alma müşteri kazanma yoludur.

 

SEO eşittir Meta Description, Keyword

SEO Optimizasyon projesi sadece proje kapsamındaki web sitenin anahtar kelimelerini, description yazılarını (meta tag)düzenlemekten ibaret değildir. Zaten SEO sadece meta tagları düzenlemekten ibaret olsa sadece bu iş için kurulan firmalar olmazdı. En nihayetinde iki satırlık metin kutusudur meta tag alanları.

 

SEO Sonuçları Hemen Gözlemlenir

Seo optimizasyon çalışmaları uzun soluklu çalışma ister ve sonuçları hemen gözlemlenmesi Legal SEO şartlarında pek mümkün değildir. Doğru olan da ağır ağır ve emin adımlarla yükselmektir. Zira Google’da ani yükseliş yapan siteler emin olun düşüşleri de o kadar hızlıdır. Size SEO sonuçlarını 1 hafta da gözlemlersiniz diyen sahte seo danışmanlarından veya seo firmalarından uzak durun.

 

Çok Ziyaretçi İyi SEOdur

SEO kapsamındaki web sitenin anahtar kelime ile alakasız ya da spam ziyaretçiler alıyor olmasının size hiçbir getirisi olmadığı gibi götürüsü olacaktır. Sitenizin günde binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor olması değil sitenizi ziyaret edenlerin size geri dönüşüm oranları önemlidir sizin için. Size yüksek ziyaretçi trafiği yaşatacağını söyleyen sahte seo uzmanından ve firmalarından uzak durun.

 

SEO Link Almaktır

SEO Optimizasyon hizmetinin sadece büyük sitelerden link almak olduğunu söyleyen kişilerden uzak durmanızda fayda var. Link almak tabiki gereklidir ama seo’nun tamamı link almak değildir. Zira sadece link alınarak yüksek sıralama elde eden sitelerin üst sıralarda kalıcılığı olmayacaktır. SEO optimizasyon işlemi en başta site içinden başlar. En önemli seo, site içi yapılan seo’dur bunu unutmayın.

Onlarca SEO Uzmanı Çalıştırıyoruz

Bu paragraf sizlere kendini çok büyük seo firmasıymış gibi tanıtan seo firmaları için geçerlidir. Hiçbir SEO firması bünyesinde onlarca “SEO Uzmanı” çalıştıramaz. Çünkü bunun maliyetini kaldırabilecek büyüklükte bir SEO Firması günümüz şartlarında ve Türkiye’sinde henüz yoktur. Gerçekten de SEO konusunda uzman olan biri SEO firmasında çalışmak yerine freelancer çalışmayı yeğleyecektir. Zira bugün Türkiye’deki en büyük SEO firmalarında bile en fazla 2 ya da 3 SEO uzmanı çalışır ve bu seo uzmanlarıyla birlikte koordineli çalışan onlarca editörler olabilir. Zaten onlarca seo uzmanına da gerek yoktur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan