Seo Başarısını Etkileyen 7 Etken – 2020

Seo Başarısını Etkileyen 7 Etken – 2020

2020 yılına neredeyse girdik sayılır. Peki bu sene SEO başarısını neler etkileyecek? Gelin beraber bakalım.

Seo Başarısının Anahtarları

İçerikler Daha Fazla Önem Kazandı

Çoğu yazımızda içeriğin öneminden bahsetmiştik fakat 2017 senesi itibariyle içerikler anahtar kelimelerden bile daha fazla önemli olacak yani Google artık ilgili içerikte olan siteleri yukarıya çıkaracak.

 

Https Etkili Olacak

E-ticaret siteleri için şart haline gelen https artık yayıncı sitelerde de şart olacak gibi gözüküyor. Görünüşe bakılırsa 2020 yılında Google güvenli sitelere önlerden yer ayıracak.

 

Hızlı Olmak Şart

Bir türlü açılmayan sayfalar şimdiden işi bıraksa daha iyi olur. 5 saniyeden fazla sürede açılan sayfaların çöp sayfa olduğunu duymuşsunuzdur. Artık sayfa hızı konusu 2020 yılında bambaşka bir boyut alacak gibi duruyor. Ne kadar hız o kadar üst sıra.

Mobil Gücünü Hissettirdi

Günümüzde internette sörf yapma işlemi artık mobilde yaygınlaştı. Google artık mobil uyumlu olmayan siteleri geriye taşıyacak. Sitenizin bu yıldan itibaren kesinlikle mobil uyumlu olması şart haline geldi.

 

Tasarım Faktörü

Google tasarıma önem vermiyor hikayesi artık yalan oldu. Çünkü 2020’den itibaren Google tasarıma önem veren siteleri ön sıralara taşıyacak.

Sosyal Medyaya Önem Verin

Sosyal medyaya önem vererek sitenizi markalaştırın.Ayrıca sosyal medayada var olmanız size trafik ve backlink kazandırabilir.

 

Öncü Linkler

Backlinkler değerini hala kaybetmemiş durumda. Fakat etkisi 2020’den itibaren azalacak gibi duruyor. Artık backlink yerine öncü linklere odaklanmanızı tavsiye ederiz. Yani artık sitenize sürekli trafik sağlayacak backlink alınız.

Yorum Yap
0 Yorum yapan