Dmoz Neden Bu Kadar Önemlidir?

Dmoz Neden Bu Kadar Önemlidir?

Bildiğimiz üzere Dmoz dünyanın en büyük dizin sitelerinden biridir. Sitenizi Dmoz’a ücretsiz bir şekilde ekleyebilme imkanınız vardır. Fakat Dmoz siteleri kolay kolay kabul etmemektedir. Sitenizi Dmoz gibi dev bir dizin sitesine eklerseniz o siteden backlink almış olursunuz. Peki Dmoz’dan alacağımız backlinkin yararı olur mu?

Dmoz Site Bilgileri

SEO TrustRank değeri : 9.347
Alexa Global Rank : 7,849
Alexa Backlink : 27,262
Bilgiler yukarıda ne kadar yararlı olacağını siz de tahmin etmişsinizdir. Ayrıca Dmoz’a Google’nin yedek dizini de diyorlar. Yani önemi oldukça büyük. Peki Dmoz’a sitemizi nasıl ekleyebiliriz ?

Öncelikle bazı Dmoz editörlerinin işi ticarete döktüğü açık. Belli bir ücret karşılığı eklemeniz için yardımcı oluyorlar. Ama biz yine de adet yerini bulsun diye belki işi ticarete dökmeyen bir editörden onay alabilme şansınız var diye size Dmoz’da listelenmek için neler yapmamız gerektiğini öğrendiğim kadarıyla anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle ilk önemli kriter Dmoz’a girdikten sonra sitenize uygun, doğru kategoriye eklemeniz gerekmektedir. Olmazsa olmaz diğer kriter ise özgün ve sürekli içerikler ile sitenizi güncel tutmanız olacaktır.

Size bir öneri: Sitenizin anahtar kelimesini Google’de aratın ve ilk çıkan sitelerden Dmoz’a girebilen siteyi tespit ettikten sonra başlığını, içeriklerini, anahtar kelimelerini ve site açıklamasını inceleyip ona göre kendi sitenizi değerlendirin ve eksiklerinizi görün.

Yorum Yap
0 Yorum yapan