İP TV Kanal Atlama Sorunu – Çözüldü

İP TV Kanal Atlama Sorunu – Çözüldü

IP TV lerde çok sık karşılaşılan problemlerden birisi olan kanal atlama sorunu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Sorunu nasıl çözebileceğinizi anlatacak, tekrar hata ile karşılaşma ihtimalinizi düşüreceğiz.

 

IP TV sistemleri bir server üzerinden 1 kişiye 1 oturum izni verilmiş olarak ayarlanır, Otomatik olarak herhangi özel durum belirtmediyseniz 1 kullanıcı için sadece bir cihazda oturum açma ya da izleme hakkı verilir. Birden fazla cihazda izlemeye çalıştığınızda IP TV kanal atlama sorunu yaşarsanız.

Çözüm

Oldukça basit işlem sonrasında IP TV kanal atlama problemini çözebilirsiniz. Yapmanız gereken IP TV sağlayıcınız ile görüşmek ve slot sayısını arttırmasını talep etmek olabilir. Bunu genelde 2 cihaz için uygun görürler ancak bazı sağlayıcılar teklifinizi ek ücret dahilinde uygulayabileceklerini söylerler.

IP TV Kanal atlama sorunu tekrar yaşamak istemiyor ve ek ücret ödemek istemiyorsanız maç saatinde sadece 1 cihazda oturum açtığınızdan emin olun. Ayrı bir cihazda oturum açık olabileceğini düşünüyorsanız IP TV paneline giriş yaparak şifrenizi değiştirin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan