Kyk Wifi Çıkış/Giriş – Nasıl Yapılır? (Çözüldü)

Kyk Wifi Çıkış/Giriş – Nasıl Yapılır? (Çözüldü)

Kyk Wifi çıkış yapmak? Yurt Wifi’inden nasıl çıkış yaparım? Kredi ve Yurtlar Kurumu Wifi’sinden çıkış yapamıyorum? Kyk Wifi giriş nasıl yapılır? gibi sorularla mesaj kutumuzu dolduran arkadaşlara çözüm olmak adına bu yazımızı oluşturuyoruz. Bu yazımızı okuduğunuzda Kyk Wifi ağından nasıl çıkış yapabileceğinizi tam anlamıyla öğrenmiş olacaksınız. Aynı şekilde farklı bir cihazdan Kyk Wifi’ine nasıl bağlanırım? sorusunun cevabını da öğreneceksiniz.

 

Öncelikle nasıl giriş yapılacağına sonrasında da nasıl çıkış yapılacağını anlatalım. İsteyen giriş yapma konusunda sorun yaşamayan arkadaşlar 2. başlığa geçip çıkış yapmayı öğrenebilirler. Ancak Kyk Wifi’ini doğru kullanmak için hem giriş hem de çıkış mantığını doğru bilmeniz gerekmektedir.

Kyk Wifi Giriş

Kredi ve Yurtlar kurumunda kalan her öğrenciye, günümüz teknolojisinde Sosyal ağlardan ve İnternet kullanımından mahrum etmemek için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından oluşturulmuş Kyk Wifi hizmeti verilmektedir. Sadece Kyk’da kalan öğrencilerin kullanabildiği bir alt yapı olması esas alınmıştır. Dışarıdan erişime kapalıdır. Bu sebeple giriş yapmak için Kyk İdare yönetim bürosundan bir adet size tanımlı kullanıcı adı ve şifre temin etmeniz gerekmektedir.

Nasıl Girilir?

 • Kyk idaresinden internet kullanacağınızı gösteren talep beyanında bulunun.
 • Bir adet size tanımlı olan kullanıcı adı şifre alacaksınız.
 • Telefonunuz ya da bilgisayarınızdan Ağ bağlantısını ve Wifi seçeneğini aktif edin ve ağ taraması yapın.
 • KYKWIFI adında bir Wifi bağlantısı göreceksiniz. Bağlantıyı seçin.
 • Bağlandığınız anda sizi otomatik olarak Yüksek Öğrenim Genel Müdürlüğü Kyk Wifi giriş sayfasına yönlendirecektir.
 • Otomatik olarak yönlendirme gerçekleşmiyorsa ağa bağlı kalarak http://wifi.kyk.gov.tr adresine internet tarayıcınızdan giriş yapın.

 • İdare’den aldığınız kullanıcı adı ve şifre ile bu sayfaya giriş yaparak internet kullanımınızı aktif edebilirsiniz.

 

Kyk Wifi Çıkış

Telefonunuzda Kyk Wifi ağına bağlandınız ve okul ödeviniz için bilgisayar üzerinde çalışmanız gerekiyor. Bilgisayar üzerinden Kyk Wifi’ye bağlanmak istiyorsunuz ancak tek seferlik kullanım hakkınız olduğu için bilgisayarınızdan giriş yapmanıza izin verilmiyorsa öncelikle daha önce giriş yaptığınız cihazdan çıkış yapmanız gerekmektedir.

Nasıl Çıkılır?

 • İdareden kullanıcı adı ve giriş bilgisi alıp cihazınızda oturum açtığınız için tekrar aynı cihazı kullanmalısınız.
 • İlk oturum açtığınız cihazla http://wifi.kyk.gov.tr adresini web tarayıcınızda çalıştırın.

 • Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Kyk Wifi Şifre Değiştirme ve KYK Wifi Çıkış yap butonlarını göreceksiniz.
 • KYKWIFI ÇIKIŞ butonuna tıklayarak çıkış yapabilirsiniz.

Farklı Telefon ya da Bilgisayarda KYK Wifi Kullanmak

KYK Wifi Çıkış yapmadan farklı bir cihazda kullanmanıza izin verilmez. İlk defa oturum açtığınız cihaza alternatif olarak farklı bir telefon ya da bilgisayardan giriş yapabilmeniz için Kyk Wifi’den nasıl çıkılır? kısımına okuyun. Ardından yeni cihazınızda tekrar giriş yapabilmek için Kyk Wifi’ye nasıl girilir? kısmına bakabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan