Pubg ve BlueStacks İkilisi – Pubg Mobile Bilgilendirme

Pubg ve BlueStacks İkilisi – Pubg Mobile Bilgilendirme

Günümüzde her şey mobil odaklı olmaya başladı. Her çıkan uygulama artık mobil odaklı olmakta, akabinde bilgisayara uyarlanmaktadır. Bilgisayarda meydana gelen yenilik ise daha kısa sürede ve daha gelişmişi akıllı telefonlara gelmektedir.

 

Ancak şöyle bir durum var ki bilgisayarın kullanım bakımından, telefondan daha keyif verici olduğunu itiraf edelim. Hem daha iyi bir oynanış hem de kendini oyuna daha iyi verebilme açısından bakıldığında açık ara farkla bilgisayar ile Pubg mobile oynamak çok daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde düşünenler çoğunlukta olacak ki, “BlueStacks” adlı bir bilgisayar uygulaması geliştirme gereği duymuşlar.

Nedir bu BlueStacks

BlueStacks bilgisayarınızda sanal bir Android kurarak sanal deneyiminizi bilgisayarınıza aktarmanızı sağlayacak ve sizlere oyun oynarken daha çok keyif alma ortamı sunacaktır.

Bilgisayarınızın web tarayıcısını açarak Google arama motoruna “BlueStacks ” yazıp arayınız ve çıkan uygulamayı indiriniz. Uygulama indikten sonra gerekli kurulumları yapıp uygulamayı başlatınız. Uygulamayı başlattığınızda bilgisayarınızın sanki Android’e dönüştüğüne şahit olacaksınız. Android telefonunuzda bulunun ne kadar özellik varsa aynısını bilgisayarınızda kurduğunuz BlueStacks içinde bulabilirsiniz.

  • Uygulamanın sanal marketi olan Google Play’den istediğiniz oyun ve uygulamayı indirerek kontrolleri tamamen elinizde bulundurabilirsiniz. Instagramı telefonunuzda kullanamıyorsanız bilgisayarınızdaki sanal Android’e indirerek mesajlaşma dahil tüm özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Bugün bilgisayarı olan herkes neredeyse bu sanal Android’i kullanarak oyunlarından daha çok zevk aldığını söyleye gelmişlerdir. Pubg adlı oyun sayesinde yıldızı parlayan BlueStacks ‘in bugün dünyada 300 milyondan fazla aktif kullanıcı olan ve günde 30.000’den fazla oyun oynanılan bir platform haline gelmiştir. Günden güne gelişim sağlayan bu sanal Android’in kullanıcıları da artmaktadır.

Ancak şunu söylemek gerekir ki BlueStacks’i kullanmak için bilgisayarınızın Ram veya ekran kartı oranları belirli bir seviyenin üstünde olması oyun içinde daha iyi performans almanıza yardımcı olacaktır.

Neden diye soracak olursanız;

Çünkü bu tarz uygulamalarda daha çok verim almak için bilgisayarınızın özelliklerinin gelişmiş olması gerekir aksi halde bilgisayarınızda kullandığınız sanal Android kasacak ve sizi sinir küpü yapacaktır. İndirdiğiniz her uygulamanın uzun süre açılmaması veya uygulama içi donmaları sizi sinir edeceği için çok faydalı olan bu platformu kötülemenize yol açacaktır.

O yüzdendir ki sağlam bir bilgisayar donanımı ile bu işe girişmeniz hem sinir sağlığınız hem de uygulamanın itibarı için daha iyi olacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan