Seo Nedir Nasıl Yapılır? Kalıcı Seo için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seo Nedir Nasıl Yapılır? Kalıcı Seo için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seo nasıl yapılmalıdır ve kalıcı seo nasıl uygulanmalıdır. Kalıcı seo yapmak için nelere dikkat etmeliyiz? Seo yaparken dikkat etmediğimiz kritik hatalar nelerdir? 6 adımda SEO nasıl yapılır?

 

Sizlere yine teorik açıdan bakmanıza yardımcı olacak sistemin nasıl çalıştığını kavramanıza yardımcı olacak güzel bir yazı ile karşılıyorum. SEO ile bir site üzerine çalışma yaparken ve yapmış olduğunuz sitenin SEO çalışmasının kalıcı olması için nasıl bir yol izlenmelidir.

Analiz ve Özgün İçerikler ile Kalıcı Seo Çalışması

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar Kelimelerinizin analiz edilmesi gerekli olan ilk işlemdir. Böylelikle ne kadar sitenize efor harcanacağı kaba taslak ölçülmüş olur. İnternet kullanıcılarının sektörünüzle ilgili hangi kelimeleri aradıklarını, ilk sayfada yer alan rakiplerinizin hangi kelimeleri kullandıklarını analiz ederek site içerik ve anahtar kelime stratejinizi belirleyebilirsiniz.

Özgün içerik

Özgün içerik Google ilk sayfada çıkmak için oldukça önemlidir. Menü başlıklarına uygun olarak hazırlanan içerikler daha önce başka bir sitede kullanılmış olmamalı. Özgün içerik oluşturmadığınızda ilk sıra sizin için hayal olacaktır. SEO içerik optimizasyonu araçları sayesinde kaliteli içerikler oluşturabilirsiniz.

Link almak

Link alışverişi de SEO uygulamalarının vazgeçilmezidir. Otoriter sitelerden ve bloglardan link alarak web sitenizi desteklemeniz gerekir. Site içinde de yazılarınız arasında link alışverişi yaparak link inşasını tamamlayabilirsiniz. Google’da ilk sırada çıkmak için sağlıklı linkler almalısınız.

Meta kullanmak

Kimi SEO uzmanları bu yılla birlikte anahtar kelimelerin gerekliliğine inanmasa da title, description ve keyword olmayan web siteleri tam değildir. Google’da birinci sayfada çıkma ihtimalinizi artırmak istiyorsanız metaları unutmayın.

Sitemap

Sayfa haritasını oluşturmadığınızda Google sizi indekslerken zorlanır ve dolayısıyla sitenizin ilk sıralara çıkmasını zorlaştırır. Bu durumu göz ardı etmeyin.

Kelime yoğunluğu

Önemli sayfalarda kelime yoğunluklarının %2 – 3 düzeyinde olmasına dikkat ederek sitenizin görünürlüğünü daha kolay hale getirirsiniz. 300 kelimelik bir yazıda 20 tane anahtar kelime kullanmak yerine her gün 1 içerik girerek kelime yoğunluğunuzu artırın.Google’da ilk sırada çıkmak için kaliteli içerikler hazırlayın.

Adwords

Birinci sayfada çıkmanızı sağlayacak çok stratejik bir hamle Adwords kullanmak. Direkt ilk sayfada reklam bölümlerinde çıkmanızı sağlayacak Adwords sayesinde sitenizin ziyaretçi sayısını artırabilirsiniz. Ziyaretçiyi sitede tutmak ise sizin işiniz.

Google’da ilk sayfada çıkmanın yolunun SEO ’dan geçtiğini unutmayın. Bu nedenle iyi bir SEO firması ya da danışmanı ile çalışın. İlk 3 – 4 ayda sonuç beklemeyin ancak 6 aydan sonra web sitenizin sıralamasında yükselme olmazsa şüphelenmeye başlayın. Biraz sabır ve SEO ile Google’da ilk sıralarda çıkmanın hayal olmadığını göreceksiniz. Google’da ilk sırada çıkmak için çok çalışacaksınız.

Yorum Yap
0 Yorum yapan