Telefon Şifremi Unuttum Nasıl kırabilirim?

Telefon Şifremi Unuttum Nasıl kırabilirim?

Kilit ekranı şifrenizi unuttuğunuzda yapmanız gereken şifre kırarak telefonu açma metodlarını hem android hem ios tek tek ele alacağım. Bu metodlar her telefon için standart değildir. Sistemin sürümüne göre uygulayacağınız şifre kırma işlemi değişmektedir. Bu şifre kırma işlemlerini deneyerek şifresini unuttuğunuz  telefonunuzu açabilirsiniz.

1. Android Telefonlar İçin Kilit Ekranı Şifresi Nasıl Kırılır?

1.1 Yöntem: Android Device Manager

Yeni Android Sürümünde gelen bu özellik ile kolayca şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bu yöntemde, telefonunuzda kullandığınız google hesabınız gerekli. Buradan Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra Kilitle butonuna tıklayıp yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

1.2 Yöntem: Samsung’un “Cihazımı Bul” Servisi

Üstteki yöntemin bir benzerini Samsung telefonlar için buraya girerek yapabilirsiniz. Eğer Samsung hesabınız varsa giriş yaptıktan sonra Ekranımı Kilitle butonuna tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

1.3 Yöntem: “Deseni Unuttum” Özelliği

Eğer Android sürümünüz 4.4 ve üstü ise 5 defa hatalı girilen şifreden sonra çıkan ekranda Desenimi Unuttum a tıklayarak google hesabınız ve şifresi ile yeni desen belirleyebilirsiniz.

1.4 Yöntem: Fabrika Ayarları’na Dönmek

Bu yöntem dosyalarınızın yedeği varsa veya dosyalarınızın silinmesi sizin için sıkıntı değilse uygulanabilir. Telefonunuzu ilk günkü haline getiren bu yöntem telefonun modeline göre değişmekte. Genellikle Ses azaltma, home tuşu ve güç tuşu na aynı anda basarak yapılabiliyor. Bastıktan sonra açılan ekranda yukarı aşağı hareket etmek için ses tuşlarını, seçmek için Güç tuşunu kullanın ve wipe data/factory reset seçeneğini seçin. 3-4 dk sonra telefonunuz sıfırlanacaktır.

1.5 Yöntem: ADB ile Şifre Dosyasını Silmek

Telefonunuzu daha önce bilgisayara takmış ve hata ayıklama modunu etkinleştirdiyseniz bu yöntemi kullanabilirsinz. Telefonu bilgisara takın ve cmd(Başlat > Donatılar >Komut istemi) den adb kurulum dizinine girdikten sonra aşağıdaki kodu çalıştırın.

adb shell rm /data/system/gesture.key

telefonu yeniden başlatın.

1.6 Yöntem : Kilit Ekranı Arayüzünü Kırmak

Android sürümünüz 5 ise bu yöntemi uygulabilirsiniz. Acil çağrılar bölümünde 10-15 yıldız koyun ve çift tıklama karakterleri belimeyinceye kadar kopyala yapıştır yapın. Sonra tümünü kopyalayın ve bildirim menusunden ayarlara tıklayın. Şifreni girmenizi isteyecek kopyaladığınz * ları yapıştırın. Bir çok kez yapıştır yapın, taki kilit ekranı kırılana kadar.

2. iPhone Telefonlar İçin Kilit Ekranı Şifresi Nasıl Kırılır?

2.1 iTunes ile Geri Yükleme

En kolay yol iTunes den telefonu geri yüklemek. Fakat bu işlem için daha önce telefonunuzu eşzamanlamış olmanız gerekiyor. Telefonu bilgisayara bağlayıp iTunesi açın ve “Şimdi Yedekle” yi seçin. Geri yükleme tamamlanınca kurulum menüsünden “iTunes Yedeklemesinden Geri Yükle” seçeneğini seçin.
iphone şifre sıfırlama

2.2 Kurtarma Moduna Alma

Bu yöntem de dosyalarınızın silineceğini unutmayın. Eğer dosyalarınızın yedeği yoksa önerilmez.
iPhone 7 Kurtarma Moduna Alma : ilk önce telefonu bilgisayara bağlayın. Ardından Uyku/Uyandırma butonu ile Ses Azaltma butonuna, ekranda iTunes ile Bağla mesajı gözükünceye kadar basılı tutun. Parmağımızı çektikten sonra iTunesi açın ve güncelleme mesajı ile karşılaşacaksınız.
iPhone 8 Kurtarma Moduna Alma : Telefonu bilgisayara bağlayın, iTunesi (açıksa kapatın tekrar açın) açın. Ses Açma butonuna hızlıca basıp bırakın. Ardından Sesi Kısma butonuna hızlıca basıp bırakın. Son olarak, Apple logosunu görünceye kadar Yan düğmeye basılı tutun.

2.3 iPhone’umu Bul’u Kullanma

Bu seçenek için daha önce iPhonenumu bulu etkinleştirmeniz olmanız gerekiyor. Buradan apple hesabınıza giriş yaparak silme işlemi yapmanız gerekiyor.

Yorum Yap
1 Yorum yapan
user-avatar

Benim telefonum samsung galaxy grand prime.Ben telefobuma sifre koydum ve unuttum.Telefonumu acamiyorum.Telefonumu acmamin en kolay you nedir?? Allah rizasi icin yardim edin.!!