Trustrank Nedir? Ne İşe Yarar?

Trustrank Nedir? Ne İşe Yarar?

Google’nin son çıkardığı algoritmalarla beraber daha çok değer kazanan TrustRank değerine PageRank’tan daha çok değer vermeniz gerekir. Stanford Üniversitesi ve Yahoo tarafından oluşturulmuştur. Sitenizin TrustRank değerinin yüksek olmasını istiyorsanız kaliteli backlinkler almalısınız. Yani link çöplüğüne dönmüş siteleri bırakıp TrustRank değeri yüksek olan sürekli güncel olan sitelerden backlink almanız size daha fazla fayda verecektir. Ayrıca TrustRank Alexa sıralamanızı dahi önemli ölçüde etkilemektedir. Aslında TrustRank yapılan SEO hilelerine karşı kurulmuş bir puanlama sistemidir.

 

TrustRank’ın önemini büyük ölçüde yazdık. Peki TrustRank değerimizin yüksek olması için ne yapmalıyız? Elbette yapmanız gereken ilk şey sitenizin kategorisinde bulunan bir başka siteden backlink almak olacaktır. Bir diğer önemli etmen ise domain yaşınız ve sürekli özgün içerik girerek sitenizi güncel tutmak olacaktır.

 

Ayrıca TrustRank değeri yüksek sitelerden backlink almanızın sizin de yükselmenize etki ettiğini unutmayınız. Bir diğer önemli nokta ise TrustRank değeriniz yüksek olursa başkaları da sizden backlink almak isteyecektir. Uygun bir fiyata siz anlaşırsınız artık.

TrustRank değerini ölçmek istiyorsanız seo hocasının Trustrank sorgulatma sayfasından sorgulatabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan