Varsayılan Tarayıcı Ayarlama – Ön Tanımlı Web Browser

Varsayılan Tarayıcı Ayarlama – Ön Tanımlı Web Browser

Çok merak edilen ve üzerinde çokça durulan, android cihazda varsayılan arama motoru seçme. Bilindiği gibi teknoloji geliştikçe kullandığımız uygulamaların da alternatifi artmış durumda.

 

Ama maalesef cihazlarımız mevcut firmanın yazılımsal anlaşması gereği sadece belirlenen uygulamaları kullanıyoruz. İşte bizler, sizin bu şikayetinize çözüm olmak için bu yazıyı kaleme aldık. Günümüzde Dolphin Browser, Opera, Mozilla, Firefox, ve özellikle yerli olan Yaani arama motorları varken cihazımız fabrika çıkışı olarak Google Chrome’u kullandırtıyor. Peki Google Chrome’u kullanmak istemeyen kullanıcılar ne yapmalılar? Bunun bir çözümü yok mu? Google Chrome’a mahkum muyuz? İşte tüm sorularınızın cevabı bu yazıda.

Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Yukarıda belirttiğimiz konunun çözüm kısmında sizlere göstereceğimiz yol çözüm mahiyetinde olacaktır. Aşağıda verdiğimiz çözüm yollarını tek tek uygulayarak çok kolay ve anlaşılır bir şekilde mevcut sorununuza çözüm olacaktır.

  • Ayarlardan Uygulama kısmına girin.
  • Tarayıcıları seçin.
  • (Bu aşamadan önce istediğiniz tarayıcıyı cihazınıza indirin.) İndirdiğiniz tarayıcıya uygulamalar > tarayıcı kısmında tıklayın.
  • Karşınıza çıkan mevcut menüden seçtiğiniz tarayıcıyı varsayılan tarayıcı şeklinde işaretleyin.

İşte görüldüğü gibi 4 maddede anlattığımız çözümde istediğiniz zaman istediğiniz tarayıcıyı varsayılan şeklinde seçebilir, ardından istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yukarıdaki vermiş olduğumuz yollarla istediğiniz uygulamayı başka alanlar için varsayılan yapabilirsiniz. Misal, messenger uygulamasını varsayılan SMS uygulaması yapmak gibi.

Yorum Yap
0 Yorum yapan