WordPress Seo Eklentileri

WordPress Seo Eklentileri

Öncelikle herkese merhabalar. Bu yazımızda webmasterlerin en çok önem verdiği seo konusunda özellikle wordpress kullananların işine yarayacağı eklentiler önereceğim.

WordPress Eklentileri

All in One Seo

WordPress tabanlı sitelerin çoğunun kullandığı en çok bilinen eklentidir. Web sitenizin ana hatlarını bu eklenti ile kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. XML site haritası oluşturma özelliği ile XML site haritası olmayan sitelere kolaylık sağlar.Ayrıca sitenizi kötü botlardan korur. Bu eklentinin çok işinize yarayacağından eminim.

 

Wp Fastest Cache (Türkçe)

SEO konusunda son dönemlerde artık site hızı çok önemli bir faktör olmuş durumda. Öyle ki Google artık daha hızlı siteleri bir adım öne çıkarıyor. Bunun için size bu eklentiyi öneriyorum. Dil seçeneklerinden Türkçe yaptıktan sonra zaten eklenti çok rahat kullanılabiliyor. Resimleri ve sitenizin kodlarını sıkıştırarak biraz daha hızlı site elde edebilirsiniz.

Seo Smart Links

Açıkçası hala etkisini gösteriyor mu bilmiyorum. Fakat bir zamanlar çok daha popülerdi. Eklentinin amacı yazılarınızda ki kelimelerin sıklığına göre size gerek kalmadan kelimeye link vermesi.

Wp Meta Seo

All in One SEO’dan pek farkı yok gibi gözükse de ekstra ve işinize yarayacak bir özelliği vardır. Yazınızı yazdıktan sonra aşağıda size yazınızın ne kadar seo uyumlu olduğu hakkında bilgilendirir ve öneriler sunar. Bu sayede yazılarınıza dikkat edersiniz. Ayrıca Dashboard menüsünden sitenizin genelinin yüzde kaç SEO uyumlu olduğunu analiz eder.

WordPress Seo By Yoast

Bir çok Seo otoritesinin de önerdiği bir eklentidir.Birçok eklentide karşılaşılan duplicate description veya duplicate title sorunlarına gelişmiş ve güzel bir SEO ayarı yapılabilen bir eklentidir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan