WordPress Seo İpuçları

WordPress Seo İpuçları

Bu yazmızda WordPress seo ipuçlarından bahsedeceğiz. Seo bildiğiniz üzere arama motoru optimizasyonu demektir. Seo çalışması sunan birçok büyük şirketler mevcut. Eğer E-ticaret sitesi açacaksanız kelime üzerine yoğunlaşmanız gerekir. Örneğin bir ayakkabı sitesi açtıysanız kışlık ayakkabı,yazlık ayakkabı vb. kelimelere yoğunlaşmalısınız. Fakat bilgi paylaşım sitesi kurduysanız genel bir seo çalışması yapmanız lazım çünkü kullanıcılar her zaman arama motorunda ilk çıkan siteye tıklar. Şimdi bu yazıda WordPress kullanıcıları için ipuçlarından bahsedeceğiz.

Öncelikle wordpresste bazı SEO eklentileri vardır onları kurarak ilk adımı atın. Eğer hangileri olduğunu bilmiyorsanız WordPress seo eklentileri makalemize göz atabilirsiniz.

Daha sonra tema seçiminizi yapacaksınız fakat dikkat etmeniz gereken bazı etkenler vardır. Örneğin temanız hızlı olmalı ve cracklenmiş OLMAMALIdır. Eğer temaya verecek maddi durumunuz yoksa crack yerine ücretsiz temalar araştırınız. Ama unutmayınız seçtiğiniz tema mobil uyumlu olmalıdır.

Yazı etiketlerine önem veriniz. Etiketleriniz yazı başlığından farklı olmalıdır. Eğer nasıl etiket oluşturacağınızı bilmiyorsanız internete etiket oluşturucu yazsanız bile bir sürü site çıkar. Her yazıya farklı etiket giriniz ve çok fazla konuyla alakasız ve gereksiz etiket girmemeniz tavsiye edilir.

Resimlere alt etiket ve etiket girmeyi unutmayın bu da seo açısından bir başka önemli etkendir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan