WordPress Site Hızlandırma

WordPress Site Hızlandırma

Bildiğimiz üzere Google artık seo konusunda site hızını da dikkate alıyor.Peki şimdi diyelim ki hosting alıp wordpressi kurdunuz.Sonra bir tema yüklediniz fakat canınızı sıkan bir konu var Site yavaş! eğer wordpress kullanıyorsanız bu yazıyı okuyun ana blogger veya harici kullanıyorsanız okumanıza gerek yok.

 

Öncelikle en çok kullanılan ve kullananların büyük çoğunluğunun memnun olduğu JetPack eklentisini öneriyorum EKLENTİLER > YENİ EKLENTİ EKLE kısmından arama kutucuğuna JetPack yazarsanız hemen +1M indirmeli eklenti karşınıza çıkacaktır. Kurulum işlemleri gayet basittir kendiniz yaparsınız diye düşünüyorum. Eğer yapamazsanız yorumlarda belirtiniz yeni yazı yazarak anlatırız.

 

Daha sonra ise bir başka hızlandırma eklentisi WP Fastet Cache (Türkçe) eklentisidir. Yeni eklenti ekle kısmından arama kutucuğuna eklentinin adını yazarsanız zaten çita resmi olan eklentiyi göreceksiniz. Eklentiyi kurduktan sonra eklenti ayarlarından dil kısmından dili Türkçe yapınız böylelikle ayarları daha kolay yapabilirsiniz.

Ve geldik en önemli kısma TEMA tema satın almadan veya yüklemeden önce mutlaka hızına ve mobil uyumlu olup olmadığına bakınız.Yüksek hızı olan temayı sitenize kurunuz.

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda sitenizin hızlandığını fark edeceksiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan